Karşıyaka Alaybey mahallesinde gergin delege seçimi!

Karşıyaka Alaybey mahallesinde gergin delege seçimi!

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) olağan kurultay takviminin açıklanmasıyla Karşıyaka’da mahalle delege seçimleri startını verdi.  Sabah saatlerinde başlayan seçimde Alaybey mahallesinde tartışmaların yaşandığı bilgisine ulaşıldı.

09 Kasım 2019 - 11:51 - Güncelleme: 09 Kasım 2019 - 16:01

Çiğdem CANPOLAT - Karşıyaka’da delege seçimleri Yamanlar, Sancaklı, Alaybey, Tersane, Tuna, İmbatlı, Demirköprü, Atakent, Aksoy, Donanmacı, Bahariye, Latife Hanım mahallerinde sabahın erken saatlerinde başladı. İzmir’de en çok merak edilen ilçelerinden biri olan Karşıyaka’da çıkacak sonucu merak eden vatandaşlar sandık başlarına toplandı.

Seçimler sırasında Alaybey mahallesinde Sedredil Çoşkuner’in başı çektiği mavi liste ile Adanan Alabay’in başı çektiği beyaz liste arasında sahte oy kullanımına dair tartışma çıktığı bilgisine ulaşıldı. Tartışma ortamı bir süre devam ettikten sonra sakinleşti.

“ALAYBEY SANDIKTA ŞAİBE VAR”

İlçe yöneticisi Sedredil Coşkuner yaşanan tartışmalar hakkında, "Bugün Alaybey'de istenmeyen olaylar oldu. Biz bu yaşanacak olayları farkındaydık, önlemini aldık. Sandık kurulduğunda normalde her iki listeden birer gözlemci olması lazım.  İlçenin görevlendirdiği yetkili, beyaz listeye bir arkadaşımızı mavi listeye bir arkadaşımızı görevlendirmeleri gerekiyordu. Ben bir il yöneticisi olarak bir saat kapının önünde bekledim. Çünkü bu arkadaşların samimi olmadığını biliyorum. İlçe yöneticisi Sedat Koşar adlı arkadaşımız ayağa kalkarak cebindeki oyları sandığa atarken farkına vardım. Durumu İl yöneticisi Ulaş arkadaşımıza söyledim. Burada şaibe var, sandığa ekstra olarak oylar atılıyor ama buna rağmen oradaki arkadaşlar bunu durdurmadı” açıklamalarında bulundu.

“GEREKLİ ŞİKAYETLERDE BULUNACAĞIM”

“Bana saldırıp darp ettiler” diyerek sözlerine devam eden Coşkuner, “Alaybey’deki seçime şaibe düşürdüler. Belediye Meclis Üyemiz Aydın Şahiner’in gırtlağını sıktılar. Biz çekildik sandıktan, istedikleri gibi doldurabilirler. Ama CHP’ye bir lekedir bu. Demokrasiden bahsedilip, bir il yöneticisi kendi mahallesinde seçim yapamıyor. Gereken şikayetlerde bulunacağım” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ege Üniversitesi Hastanesi poliklinikleri 1 Haziran'da açılıyor
Ege Üniversitesi Hastanesi poliklinikleri 1 Haziran'da açılıyor
İzmir'de kaçak etil alkol imalathanesine baskın
İzmir'de kaçak etil alkol imalathanesine baskın