Karşıyaka Belediyesi Meclis toplantısı şantiyede gerçekleşti

Karşıyaka Belediyesi Meclis toplantısı şantiyede gerçekleşti

Karşıyaka Belediyesi Meclis toplantısının Ocak ayı ikinci oturumu Karşıyaka Belediyesi şantiyesinde gerçekleşti.

07 Ocak 2020 - 19:23 - Güncelleme: 07 Ocak 2020 - 19:26

Karşıyaka Belediyesi Ocak ayı ikinci oturumu Başkan Cemil Tugay’ın başkanlığında Karşıyaka Belediyesi Örnekköy Şantiyesinde gerçekleştirildi. Başkan Cemil Tugay, meclis toplantısını şantiyede gerçekleştirmesi hakkında, “Bu kurum daha çok sokakta faaliyet gösteren çalışanlarımızın yeri ve yuvasıdır. Bizler de bu yuvada olmak istedik. Burası belki de daha çok ilgiyi hak ediyor. Biz burada çalışan arkadaşlarımız ile gurur duyuyoruz. Şu an bulunduğumuz bölge arkadaşlarımızın yemekhanesi. Benim gözümde şantiyemiz en önemli tesisimiz ve burasının daha fazla ilgi ve bakımı hak ettiğini düşünüyoruz. Bundan sonraki aylarda da uygun görürsünüz 2 toplantıdan birini hep farklı yerlerde yapalım; pazaryeri, çarşılarımız, Kent A.Ş tesisleri, kültür merkezlerimizde de toplanıp daha çok insanımıza ulaşabiliriz” diye konuştu.

CUMHURİYET’E ARSA BEDELİ KORUMASI!

Toplantıda yeniden revize edilme aşamasında olan Cumhuriyet Mahallesi imar planları hakkında Konak Belediyesi’nde de olduğu gibi Gültepe Planlarına benzer bir karar alındı. Alınan karara göre Cumhuriyet Mahallesi’ndeki yer alan arsalar için ilgili kanunun 18. Maddesinde yer alan “Arsa bedellerinin tespitinde hak sahiplerinin beyan edeceği değer esas alınır’ hükmü uyarınca kamu yararı göz önünde bulundurularak, satılacak taşınmazlarda emlak vergisinin esas bedelin düşük olmayacak şekilde, hak sahiplerinin beyan edeceği bedel esas alınacak.

AK PARTİ’DEN CUMHURİYET MAHALLESİ İMAR PLANINA DESTEK

AK Parti Karşıyaka Meclis üyesi Adem Öztürk, söz alarak Başkan Tugay’a Cumhuriyet Mahallesi hakkında alınan karar  ve kendilerinin de İmar Komisyonu’na daveti edilmesi için teşekkür etti.  Öztürk, “ ikinci meclisleri baka yerlerde yapma karına  da kesinlikle katılıyoruz. Bizler de diğer tesislerimizi de görmüş oluruz. Alınan karara çok güzel, orada hak sahiplerinin mağdur olmaması bizi de çok mutlu etti. Bizi de imar komisyonuna davet ettiğiniz için teşekkürler” dedi.

Başkan Tugay’da çok uzun zamandır Cumhuriyet Mahallesinde imar affından yararlanan ama tapusunu alamayan vatandaşların mağdur olduğuna vurgu yaptı. Cemil Tugay, “Cumhuriyet Mahallesinde imar affından yararlanan ama tapusunu alamayan vatandaşlarımız mağdur oluyordu ve bu durumun çözülmesi için atılan adımdan biz de mutluyuz.  Sizin de desteklemeniz bizi çok mutlu etti” diye konuştu.

Cumhuriyet Mahallesi planları mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur vefat etti!
Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur vefat etti!
İzmir’e yine çamur yağdı
İzmir’e yine çamur yağdı