Karşıyaka Belediyesi’nden o iddialara yanıt: Hesaplara para...

Karşıyaka Belediyesi’nden o iddialara yanıt: Hesaplara para girişi yok

“Karşıyaka’nın Filizleri, Her Apartman Bir Öğrenci Okutuyor” projesinde sponsorların ödediği 1.2 Milyon TL’lik tutarın öğrencilere ödenmediği iddialarına Karşıyaka Belediyesi’nden açıklama geldi. Belediyeden yapılan açıklamada, “Belediyeye sponsorluk ödemesi adı altında hiçbir para girişi olmamıştır. Belediye Başkanımız Sayın Cemil Tugay göreve geldikten sonra burs programı devam ettirmiştir ve şu an halen yüzlerce öğrenci burs programından faydalanmaya devam etmektedir” ifadeleri yer aldı.

19 Ekim 2021 - 15:03

ÖNCÜŞEHİR - Karşıyaka’nın Filizleri Burs Programı kapsamındaki “Her Apartman Bir Öğrenci Okutuyor” projesi kapsamında, sponsorların ödediği 1.2 milyon liralık tutarın öğrencilere ödenmediğini iddiaları yer aldı. Gazeteci Seher Yaşayacak, geçtiğimiz hafta sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla, sponsorların ödediği 1.2 milyon liralık tutarın öğrencilere ödenmediğini iddia etmişti.

İddialara ilişkin Karşıyaka Belediyesi’nden yazılı bir açıklama yapıldı. Belediye tarafından yapılan açıklamada proje kapsamında belediye hesaplarına para girmediği belirtilirken, programın burs veren ve alan öğrenciyi buluşturan bir proje olduğu ifade edildi.

Belediye tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Belediye hesaplarına para girişi yok

Program sadece burs verenle alanı buluşturuyor

Basın kuruluşlarına gönderilen ‘Öğrencilerin Parası CHP’li belediyede mi’ başlıklı tümüyle asılsız, iftira niteliğindeki iddia üzerine bu açıklamanın yapılması gereği doğmuştur.

Karşıyaka’nın Filizleri Burs Programı, belediyemizin bir önceki yönetimi tarafından 2015 yılında başlatılmış, halen devam etmektedir. Bu programda burs ücreti hiçbir şekilde belediye hesaplarına geçmemekte burs veren kişi tarafından burs alan öğrencinin hesabına yatırılmaktadır. Belediyenin burada üstlendiği rol burs veren kişiyle alan kişinin buluşmasını sağlamaktan ibarettir. Ayrıca burs programının bir kişi veya kurum tarafınca ücret karşılığı reklamının yapılması konusunda sponsorluk anlaşması da kesinlikle söz konusu değildir. İddia sahibi kişi iddia ettiği anlaşmayı geçmiş dönemde yaptığını söylüyor olsa da, belediyemizin kayıtlarına göre ücret karşılığı hiç bir anlaşma yapılmamış ve ödeme vaat edilmemiştir. Belediyeye sponsorluk ödemesi adı altında hiçbir para girişi olmamıştır. Belediye Başkanımız Sayın Cemil Tugay göreve geldikten sonra burs programı devam ettirmiştir ve şu an halen yüzlerce öğrenci burs programından faydalanmaya devam etmektedir. Belediyenin tüm kayıtları şeffaf ve denetlenebilir durumdadır. Yazıda adı geçen kişinin belediyemizden alacağı olduğu yönündeki iddiaları kesinlikle doğru değildir. Alacağı olduğu yönünde açtığı dava da mahkeme tarafından reddedilmiştir. Konuyla ilgili devam eden bir hukuki süreç de kesinlikle yoktur.

Kamuoyunun dikkatine ve bilgisine saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cihanbeylerde Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonuna adaylığını açıkladı
Cihanbeylerde Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonuna...
Milletvekili Çankırı: Partimizde kadınlar siyasetin öznesi
Milletvekili Çankırı: Partimizde kadınlar siyasetin öznesi