Karşıyaka’da isyan büyüyor... “Ferman başkanınsa mahalle...

Karşıyaka'da isyan büyüyor... “Ferman başkanınsa mahalle bizimdir"

Karşıyaka'da üç mahalleyi kapsayan kentsel dönüşüm imar planlarına tepki büyüyor. Arazilerinin yüzde 45'ine bedelsiz el konulacağını öne süren yurttaşlar Cumhuriyet Mahallesi'nde sokağa döküldü. "Ranta hayır", "Ferman başkanınsa mahalle bizimdir" yazılı dövizler taşıyan mahalle sakinleri Başkan Cemil Tugay'a seslendi.

28 Şubat 2021 - 13:13

Son Kale İzmir’in haberine göre; Karşıyaka'da Cumhuriyet Mahallesi'nin tamamı, İnönü ve Örnekköy mahallelerinin de bir kısmını kapsayan, Karşıyaka Belediye Meclisi'nde alınan karar sonrası askıya çıkarılan kentsel dönüşüm imar planlarına tepki büyüyor. Yeni planlarla arazilerinin yüzde 45'ine bedelsiz el konulacağını öne süren yurttaşlar Cumhuriyet Mahallesi kapalı pazaryeri önünde eylem düzenledi. "Mülkiyet haklarımız korunsun", "Ranta hayır", "Ferman başkanınsa mahalle bizimdir" yazılı dövizler taşıyan yaklaşık 30 kişi Belediye Başkanı Cemil Tugay'a seslendi.

"MEYDANA ÇIKAMIYOR, YÜZÜ KARA"

Mahalleli adına konuşma yapan Bilal Arık, "Bu bir halk hareketidir. Belediye başkanı bizi iki bürokratı ile beraber kandırmış ve bize yalan söylemiştir. Bir başkan halkının hayatını kolaylaştırmak için görev yapar. Bizim başkanımız tam tersini yapmıştır. Bizim hayatımızı zorlaştırmıştır. İmar planı yapmak çocuk oyuncağı değildir. Bunlar bu imarı batırdılar. Belediye başkanı nerede. Bu insanların sesini neden duymuyor. Adaletsiz olduğunu biliyor, haksızlık yaptığını bildiği için de meydana çıkamıyor. Yüzü yok, yüzü kara. Hakkımızı yedirmeyiz" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Foça'da düşen askeri uçaktaki pilotları kurtaran balıkçı o anları anlattı
Foça'da düşen askeri uçaktaki pilotları kurtaran balıkçı o...
Deva İl Başkanı Ösen'den İzmir raporu:
Deva İl Başkanı Ösen'den İzmir raporu: "İzmir üvey evlat"