Karşıyaka’da son dakika önergeleri gündeme alınmayacak

Karşıyaka'da son dakika önergeleri gündeme alınmayacak

Karşıyaka Belediyesi’nin Meclis toplantısının Kasım ayı ikinci oturumu Belediye Başkanı Cemil Tugay başkanlığında gerçekleşti. Meclis'te son dakika verilen önergelerin gündeme alınmayacağı konusunda uzlaşı sağlandı.

06 Kasım 2019 - 18:26 - Güncelleme: 07 Kasım 2019 - 10:46

Çiğdem CANPOLAT - Meclis toplantısında gündem yer alan iki madde oy birliğiyle geçerken Başkan Cemil Tugay, 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü hakkında, “Atamızı kaybedişimizin yıl dönümünü büyük bir üzüntüyle anacağız. Aynı zamanda böyle Ata'ya sahip olmak ve yaptığı devrimleri sürdürmekten dolayı onur duyuyoruz. Ruhu şad oldu. Ülkemiz için yaptıkları için tekrar tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Meclis’te Aralık ayı içerisinde ‘Atık değer’dir sempozyumu düzenlenmesi planlanırken, komisyonlardan gelen Cumhuriyet Mahallesi’ndeki yenilenen imar planı oy birliğiyle kabul edildi. Karşıyaka Belediyesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Cumhuriyet Mahallesi’ndeki 2,59 hektarlık alanın ‘Riskli Alan’ ilan edilmesini istiyor. Karşıyaka Plan Proje Müdürlüğü’nde hazırlanan Nazım İmar Planı önerisi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na yollanacak.

SON DAKİKA ÖNERGESİ GÜNDEME ALINMAYACAK

Son dakika verilen önergeler hakkında konuşan CHP Grup Sözcüsü Sevim Kipriksiz, “Bundan sonra Meclis toplantısından hemen önce verilen önergeleri gündeme almayacağız. Bir, bir buçuk saat önce verilen önergeler Meclis gündemine alınacak. Karışıklık yaşanmaması adına bu kararı alıyoruz” dedi.

UZLAŞI SAĞLANDI

Başkan Tugay verilen kararı Meclis’e tekrardan anlatarak kararla ilgili AK Parti grubunun da onayını aldı. AK Parti grubundan da, CHP’li grubun önergelerinden önceden bilgilenmek istediklerini söylediler. Her iki grupta bu kararlar karşısında uzlaşı sağladı.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mola esnasında fenalaşan temizlik görevlisi hayatını kaybetti
Mola esnasında fenalaşan temizlik görevlisi hayatını kaybetti
İçişleri Bakanlığı 'Kademeli Normalleşme Tedbirlerini' duyurdu
İçişleri Bakanlığı 'Kademeli Normalleşme Tedbirlerini' duyurdu