Karşıyaka ve Alaşehir’den ‘şehir protokolü

Karşıyaka ve Alaşehir’den ‘şehir protokolü

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ve Manisa’nın Alaşehir ilçesi Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, Alaşehir’de gerçekleştirilen törenle ‘Kardeş Şehir’ protokolüne imza attı.

29 Ocak 2020 - 12:16

ALaşahir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu ve eşi Selen Öküzcüoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen törene Başkan Cemil Tugay’da eşi Öznur Tugay’la katıldı.  Törende iki kent arasında kardeş şehir protokolü imzalandı. Kentler arasındaki dayanışma ve dostluk ilişkilerini güçlendirmeyi hedefleyen anlaşmayla; önümüzdeki süreçte kültür, sanat, sağlık, eğitim, çevre ve yenilenebilir enerji gibi çok yönlü alanlarda ortak çalışmalar yapılacak, belediyecilik hizmetlerine dair bilgi ve deneyimler paylaşılacak.

Törende konuşan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Size Karşıyakalıların ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in selamını getirdik. Düşünceleri açısından birçok ortak noktaya sahip başkanlar olarak, iki kent arasında dostluk köprüsü kurarak birlikte çalışmalar yapacağız. İzmir’de, Karşıyaka’da yaşayan birçok Alaşehirli var. Onların da bu birliktelikten büyük mutluluk duyacağına inanıyorum” dedi.


KARŞIYAKA ÖRNEK OLACAK

Karşıyaka’nın kültürüyle, yaşam tarzıyla ve sosyal demokrat yapısıyla Türkiye’nin örneklerinden biri olduğunu dile getiren Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu da “Bugün Alaşehir bir kardeş belediye ediniyor. Bu sayede Karşıyaka ile sosyal ve kültürel alışverişimizi geliştireceğiz. Bize örnek olmanız bizim için çok önemli. Alaşehir’in tanıtımında da sizlerin büyük katkısı olacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.


Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu’nun makamında gerçekleşen törene; Karşıyaka Belediye Başkan Yardımcısı Özlem Ceylan, Alaşehir Belediye Başkan Yardımcısı Halis Özcan ve her iki belediyenin meclis üyeleri de katıldı. Kardeş Şehir sözleşmesine imza atan başkanlar, törenin ardından birbirlerine anı hediyeleri takdim etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!