Kılıçdaroğlu’ndan Aslı’nın ölümü ile ilgili sert...

Kılıçdaroğlu’ndan Aslı’nın ölümü ile ilgili sert çıkış!

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde yatak bulamadığı için öldüğü öne sürülen Aslı Özkısırlar’la ilgili sert açıklamalarda bulundu.

06 Nisan 2021 - 14:47

Sosyal medya hesabından hastalığını duyuran ve paylaşımlarında "boş yatak olmadığı gerekçesiyle hastaneye yatırılmadığını" söyleyen 41 yaşındaki Aslı Özkısırlar hayatını kaybetmişti.

Konu hakkında partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamalarda bulundu.

Aslı Özkısırlar'ın ölümünden iktidarın sorumlu olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye farklı bir sürecin içerisine evrilmeye başladı. Sıkıntılı bir tablo var. Tümüyle kontrolünü kaybetmiş bir siyasal iktidarla karşı karşıyayız. Çaresizliğini örtbas etmek için sağa sola saldıran bir tek kişi yönetimiyle karşı karşıyayız. Hayat kurtarmak için hayatlarını feda eden sağlık çalışanlarının elleri öpülmez mi? Bir istekleri vardı. “Covid-19 meslek hastalığı ilan edilsin” dediler. Yapmadılar. Niçin? Vicdan yok mu sizde? İzmir’de elleriyle yaptığı takı satarak geçimini sağlıyordu. Yatarak tedavi olması gerekiyordu bir türlü boş yatak bulunamadı. 21. yüzyıl Türkiye’sinde yatak bulunamadı, hayatını kaybetti. Sorumlusu kim? Beyefendi bu işin baş sorumlusu sensin.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Foça'da düşen askeri uçaktaki pilotları kurtaran balıkçı o anları anlattı
Foça'da düşen askeri uçaktaki pilotları kurtaran balıkçı o...
Deva İl Başkanı Ösen'den İzmir raporu:
Deva İl Başkanı Ösen'den İzmir raporu: "İzmir üvey evlat"