Kınık adım adım üniversiteye kavuşuyor

Kınık adım adım üniversiteye kavuşuyor

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, ilçede kurulacak meslek yüksekokulu hakkında müjdeli haberi verdi. Gazetemiz Öncüşehir’e açıklamalarda bulunan Doğruer, “Üniversite 4 branşla, pandemi müsaade ederse kitapçıkta yer alacak ve seneye ilk öğrencilerimizi almış olacağız” dedi.

02 Nisan 2021 - 13:47 - Güncelleme: 08 Nisan 2021 - 11:39

ÖNCÜŞEHİR - AK Parti Genel Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın Kınık ziyareti sırasında üniversite sözü vermişti. Bakırçay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Berktaş, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Hamza Dağ ve Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer tarafından bir süredir Kınık'a Üniversite kazandırma konusunda çalışmalar sonuç verdi. Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Bakırçay Üniversitesi Kınık Sağlık Meslek Yüksek Okulunun, 2021-2022 döneminde öğrenci alımına başlayacağını bildirdi.

“SENEYE İLK ÖĞRENCİLERİMİZİ ALMIŞ OLACAĞIZ”

Sağlık Meslek Yüksekokulu Kınık Yerleşkesi için YÖK’ten onayların geldiğini söyleyen Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, “Üniversite için 8 branştan onay geldi ama öncelikle 4 branş çerçevesinde açılacak. Bölümler ise, Optisyenlik, Ağız İç Sağlığı Teknikerliği, Ortez ve Protez, Podoloji- Ayak Bakım Teknikerliği olacak. Daha sonra tıbbi ve aromatik bitkiler, ambulans teknikerliği ve benzeri bölümler açılacak.  Yer seçimi için Rektör, genel sekreterle ve İnşaat Emlak Bürosu geçtiğimiz haftalarda gelerek ilçemizi ziyaret etti. Mutabık kalındı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile tahsis değişikliği için bir bina belli olacak. Bu 4 branşla üniversite, pandemi müsaade ederse kitapçıkta yer alacak ve seneye ilk öğrencilerimizi almış olacağız” dedi.

“ZİRAAT VE MADEN TEKNİKERLİĞİ KONUSUNDA DA ADIMLAR ATILACAK”

Kınık’ta açılacak olan Sağlık Meslek Yüksekokulu’nun, Kınık Devlet Hastanesi projesiyle birlikte uyumlu bir süreç izleyeceğini belirten Başkan Doğruer, “Binali Bey de hastaneyi açarken, “Türkiye’nin sağlıkçıların staj sahası bu devlet hastanesi olacak” dedi. Sağlık Meslek Yüksekokulu da öğrencilerin, burada staj yapıp Türkiye’ye dağılmasını sağlayacak. Kınık’ta meslek adına bir sağlık meslek yüksekokulunun olması bana başka bir anlam katıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın 22 Şubat’taki Kınık ziyaretinde Rektör Bey ile bire bir görüştürdük. Cumhurbaşkanımız üniversite için onay verdi. Sonrasında ise Ziraat ve Maden Teknikerliği konusunda da diğer adımlar atılacak, sadece sağlık meslek ile sınırlı kalmayacak” şeklinde konuştu.

DOĞRUER’DEN ÖĞRETMEN EVİ MÜJDESİ

Başkan Doğruer, üniversitenin Kınık’a sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan çok şey katacağını vurguladı. Doğruer, “Bacasız fabrika ve sosyal, kültürel bir öğrenci kenti ilçesi olmamız her zaman herkesi memnun edecek. Bizde Kınık Belediyesi olarak; bunlara ön hazırlık için sosyal tesislerimizi kullanıma sunduk. Ki daha önceden bitirdiğimiz TOKİ konutları, öğrencilerin konut sorunu olmasın, yaşam koşulları daha kaliteli olsun diye verildi. Öğretmen evini 175 yataklı olarak bitirdik, Haziran’da açılacak” ifadelerini kullandı.

“EL ELE ÜNİVERSİTE KENTİ OLMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Doğuer, yürütülen çalışmaları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın da takip ettiğini söyleyerek, “Rektör ile olan tüm temaslarımızda birlikte gidiyoruz. Siyaseten biz elimizden geleni siyasi irade olarak yapıyoruz. YÖK ve Rektörlük ayağındaki Sayın Mustafa Berktaş Hocamız da çok duyarlı bu konuda. O benim meslektaş büyüğüm, ağabeyim. Nitekim onun da ayrı bir samimiyeti var. El ele üniversite kenti olmak için çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Binali Yıldırım’a, Genel başkan Yardımcımız Hamza Dağ’a, İl Başkanına, üniversite adına Rektörümüz Mustafa Bey’e, tüm yetkililere ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de siyaseti sarsan intihar!
İzmir'de siyaseti sarsan intihar!
Kızını uyuşturucu kullandığı için eşarpla boğarak öldürmüş
Kızını uyuşturucu kullandığı için eşarpla boğarak...