Kırkpınar’dan ittifak sorusuna "baskül-kantar"...

Kırkpınar'dan ittifak sorusuna "baskül-kantar" cevabı!

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, Türkiye’de ve İzmir’de oy oranlarının arttığını belirterek yerel seçimlerde Büyükşehir’de ve ilçelerde aday çıkarıp çıkarmayacaklarına dair konu hakkında, “Şimdi kantara çıkıyoruz, yapılacak baskın, erken ya da gününde seçimle kantara çıkacağız. Çünkü ağırlığımız baskülü geçti, kantara çıkıyoruz. Kantarda boyumuzu kilomuzu ortaya çıkaracağız ve ondan sonra oturup yerel yönetimlerle ilgili düşüncülerimizi kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

27 Temmuz 2021 - 12:32 - Güncelleme: 27 Temmuz 2021 - 12:34

ÖNCÜŞEHİR - 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı sebebiyle İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı, Midpoint Alsancak’ta kahvaltı organize etti.

Düzenlenen kahvaltı organizasyonuna ev sahibi İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’ın yanısıra; İl Kadın Politikaları Başkanımız Serap Özöktem, İl Başkan Yardımcımız Yiğit Kumman ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

“BU MÜCADELEDEN VAZGEÇMEMENİZİ TALEP EDİYORUM”

Kahvaltı sonrası açıklamalarda bulunan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, “Malumunuz basının, medyanın ve gazeteciliğin bugün Türkiye’de nerelere evrildiği, neler yaşadığını biz siyasilerden fazla, yaşayan insanlar olarak sizler biliyorsunuz. Basın, demokratik toplumlarda 4’üncü kuvvet olarak anılır ama 2018 yılının 9 Temmuz günü Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçildi… Sayın Cumhurbaşkanı tarafından bakanlar kurulu değil, kabine açıklandı. Biz bugünkü sistemi daha henüz partimizi kurmadan, genel başkanımız o zaman meydan meydan gezerek 16 Nisan 2017’de yapılan referandumda hayır oyu çıkması için bu sistemin, Türk toplumuna, geleneğine, kültürüne, siyasetine uygun düşmeyeceğini ifade etti. Maalesef bugün başta genel başkanımız, partimizi kurduktan sonra diğer siyasi partiler yine o dönemde daha sonra Millet İttifakı bileşenlerinden ve büyük ortak olarak diyebileceğimiz CHP de Saadet Partisi de bu süreçte hayır oyu çıkması için büyük mücadele verdi. Şimdi rakamlar üzerinden gitmeyeceğim ama bu gerçekleşti ve sisteme geçtik. Kabinenin açıklandığı günden sonraki süreçte bugüne gelene kadar özellikle sizlerle ilgili bölümde söyleyeyim; biraz evvel sohbette de ifade ettim; sizler İzmir’de kıt kaynaklarla, büyük bir özveriyle en azından İzmir’de yaşayan insanları bilgilendiriyorsunuz. Bu sadece siyaset haberiyle değil, belediye haberiyle değil; toplumun bütün kesimlerini ilgilendiren ve problem kaynağı olan ne varsa gündeme taşıyorsunuz bu takdir edilmekle beraber bulunduğunuz kesimin yani medyanın elinden gücü kuvveti alınmış bir kesime dönüştürüldü. Maalesef ki devletin resmi yayın organı olan TRT başta olmak üzere medyanın büyük bir kısmı ya satın alınarak ya da sattırılarak hükümet yanlısı politikaları destekler, bunda bir deyis yok ama toplumun diğer kesimiyle ilgili hiçbir problemi ya da hiçbir konuyu gündeme getirmiyorlar. Bu gücü elinden alınmış, baskı altında haber peşinde koşan sizleri üzüyor. Bu duruma da şahit olunca bizler de üzülüyoruz. Türkiye’den bundan 20 yıl evvel medya çok daha farklı bir yerdeydi. Özlük haklarınız kısmen alındı. Bir örnek; havayollarında indirimli bilet alma şansınız vardı, bundan başlayarak telefon indirimi ve pek çok konuda özlük haklarınız ellerinizden alındı. Peki ne yapmalıyız? Size düşen büyük görev mücadele azminizi hiçbir zaman kaybetmemek. Ne muhalefetin yanında olun, ne de iktidarın… Türk milletinin yanında olun. Çünkü Türk milleti son 20 yıldır kademeli olarak yaşadıklarını maalesef hafızasında tutamıyor. Dolayısıyla almış olduğunuz bu sorumluluğu aydınlık günlere kavuşana kadar, bu mücadeleden vazgeçmemenizi talep ediyorum” dedi.


“İNŞALLAH TÜRKİYE’DE BİR DEĞİŞİM OLMUŞ OLUR”

Kahvaltı organizasyonun 24 Temmuz da değilde bugün olmasının sebebini anlatan Kırkpınar, “Günümüz bugün değildi, 24 Temmuz’du, hafta sonuydu. Belki tatil yapma imkanı bulanlarınız vardır bilemiyorum, benim öyle bir şey olmadı. Dolayısıyla sizleri böyle bir davetle burada eksik kimseyi görmek istemediğimizden hem il başkan yardımcımız hem danışmanımız hem de diğer il başkan yardımcımız böyle bir organizasyonu yapmak için bir araya geldiler. Bunu bir gelenek haline getirelim, bir daha ki yıla baktım, 24 Temmuz çok uygun bir tarih. İnşallah o gün bir arada oluruz ve o 24 Temmuz’da inşallah Türkiye’de bir değişim olmuş olur. Bu benim niyetim. Bu niyeti taşıyan insanlar da sandık başına gidip, değiştirecektir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

KIRKPINAR’DAN BASKÜL TARTI ÖRNEĞİ

Türkiye’de ve İzmir’de oy oranlarının arttığını dile getiren Kırkpınar, “Sadece İzmir’de değil, Türkiye genelinde oy artışımız var. Bu oy artışımız sayın genel başkanımız başta olmak üzere parti teşkilatımızın milletin derdiyle çözüm üretme noktasında, çözümlerimizi, politikalarımızı; bununla ilgili genel merkezimizde çalışma saati 20 saat. 4 saat güvenlik kalıyor, 20 saat çalışılıyor. Bu hem ekonomik hem siyaset hem dış politika çalışmaları. Türk halkının bütün sorunlarının toplandığı bir havuzda şimdi üretim başladı. Ne üretimi? Çözüm üretimi. İzmir değil sadece, tüm Türkiye. Biz apar topar basküle çıkmıştık 2018, 24 Haziran’da. 9,97 aldık Türkiye genelinde, İzmir’de yüzde 11,3. Şimdi kantara çıkıyoruz, yapılacak baskın, erken ya da gününde seçimle kantara çıkacağız. Çünkü ağırlığımız baskülü geçti, kantara çıkıyoruz. Kantarda boyumuzu kilomuzu ortaya çıkaracağız ve ondan sonra oturup yerel yönetimlerle ilgili düşüncülerimizi kamuoyuyla paylaşacağız” şeklinde konuştu.

“AK PARTİ’DEN, MHP’DEN İSTİFA EDİP PARTİMİZE GELİP ÜYE OLAN YÜZLERCE ARKADAŞIMIZ VAR”

400 bini aşan bir üye sayılarının olduğunu söyleyen Başkan Kırkpınar, “400 bini aşan üye sayısı bize sadece partimize gönül vermiş ama şimdi İYİ Partili olarak kayıt altına aldığımız 400 bin kişinin önceki parti üyelikleri var mı ona bakılıyor, bu tamamen geriye dayalı bir iştir. İzmir’de de AK Parti’den, MHP’den istifa edip partimize gelip üye olan yüzlerce arkadaşımız var. Net rakamı açıklamayayım ilerde açıklarım, biraz daha vaktimiz var” dedi.

O İDDİALARI YALANLADI

İYİ Parti’nin AK Parti ile ittifak görüşmeleri yapıldığına dair iddiaları cevaplayan Kırkpınar, “Şimdi taraflara bakmak lazım; kim hangi parti, hangi görüş? Bunlar sosyal medyada kullanabilir, kamuya açık alanlarda da yayınlanabilir ama her iki taraftan böyle bir görüşme yapıldığına dair küçük bir görüşme gördünüz mü? Yok” dedi.

“DEPREMZEDELERİN YANINDAYIZ”

İzmir’de geçtiğimiz yıl 30 Ekim’de yaşanan deprem sonrası mağdur olan vatandaşların her daim yanında olduklarını ileten Hüsmen Kırkpınar, “İzmir’de 30 Ekim 2020’de vuku bulan İzmir Depremi’nde yaşananları meclise ilk taşıyan Grup Başkan Vekilimiz Musavat Dervişoğlu olmuştur. İşin takipçisidir. Kendilerinde kalınca bir dosya var, kendisine ulaşan herkesi not ediyor. Bir kısmı belediyeyle ilgili, bir kısmı da ağırlıklı olarak bakanlıkla ilgili. Çok dramatik şeyler yaşanıyor. Çok reklamı yapılan ama arka planında mağduriyetlerin olduğu manzaralar var. Buna kimsenin duyarsız kalmaması gerekiyor. Çünkü mağduriyetlerin içinde bizim Bornova ilçe başkanımız da var. Dolayısıyla biz bu işin takipçisiyiz” diye konuştu.

“EN BÜYÜK PROBLEMİ NE DERSENİZ BİRİNCİSİ TRAFİK”

Kırkpınar sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Katıldığımız tüm toplantılarda benim gözlerine bakıp gülümsettiğim arkadaşlarım var. hatta siz de olmak üzere. Konu dönüp dolaşıp ittifakımız ve Tunç Bey’e geliyor. Ben o söylediklerimin üzerine olumlu anlamda katkı koyarım ama olumsuz anlamda koyabileceğim bir katkı yok. Yani her şey 31 Mart 2019’da başladı, 31 Mart 2019’dan sonra daha 1’inci yılını tamamlamadan 11 Mart 2020’de pandemiyle yüzleştik. Pandemi deyip geçmeyin, bugün buradayız pek çok insan tedirgin, hepimiz aşılandık ama tedirginiz. Belediye kaynakları aşağı indi, belediyenin kamu için harcadığı kaynakları kat ve kat yukarı çıktı. Burada o süreç İzmir Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Millet İttifak’ı ve Cumhur İttifakı belediye başkanlarının çok büyük bir gayret ortaya koyarak sıkıntı yaşayan insanlara ulaştığını düşünüyorum. Bunun dışında bu şehrin en büyük problemi ne derseniz birincisi trafik. Buna yok öyle bir şey derseniz olmaz. Bu Cumhur İttifakı’nın yaptığı olur. Onlar yaptıklarını göklere çıkarır, eksikliklerini konuşmaz. Bu şehrin en büyük problemi maalesef trafik. Buna hızlı bir şekilde çözüm üretilmesi gerekiyor. O çözümde üretilecek gibi görünüyor. Sayın Tunç Bey’in ifadesiyle söyleyeyim; yakın zamanda bu konuda bir değişim, değişiklik, rahatlama geleceğini iddia etti. O sözünün de arkasında duruyor.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li belediyeler gençlerimizi tarikat ve cemaat yurtlarına terk edemez!
CHP'li belediyeler gençlerimizi tarikat ve cemaat yurtlarına terk...
İzmir'de korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı
İzmir'de korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı