Kongrenin kilit sorusu: Çarşaf mı blok mu?

Kongrenin kilit sorusu: Çarşaf mı blok mu?

8 Şubat Cumartesi günü sandık başına gidecek olan Cumhuriyet Halk Partisi İzmir il delegeleri, yeni il başkanını seçecek. Şimdilik 3 ismin aday olduğu kongrenin cevabı en çok merak edilen sorusu ise seçime çarşaf listeyle mi yoksa blok listeyle mi gidileceği…

07 Şubat 2020 - 11:50

Öncüşehir Kulis Haber - Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Kongresi yarın Kültürpark Celal Atik Kapalı Spor Salonunda gerçekleşecek. Yarışı önde götürdüğü düşünülen mevcut İl Başkanı Avukat Deniz Yücel’in yanı sıra halen İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı olan Cüneyt Oğuz ve son genel seçimlerde CHP İzmir 1’inci bölge 11’inci sıra milletvekili adayı Ezgi Deniz Urunga da İl Başkan Adayı olarak yarışacak isimler olacak.

30 İLÇE BAŞKANI ‘DENİZ YÜCEL’ DEDİ

Hafta içinde 30 ilçe başkanı CHP İzmir İl Başkanlığında bir araya gelerek, kongrede İl Başkanı Deniz Yücel’e destek açıklaması yapmıştı. Öte yandan bir son dakika gelişmesi yaşanmaması halinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Başkanvekili Mustafa Özuslu’nun da Deniz Yücel ismine destek vermesi bekleniyor.

ESAS SORUN LİSTE FORMATINDA

Ancak kongreye ilişkin esas tartışma seçime girecek listenin formatı üzerinde yaşanıyor. Tarafların seçime blok liste ile gidilmesi talebinin delegelerde karşılık bulmadığı ve delegelerin bu konuda ikiye ayrıldığı iddia ediliyor. Bir çok delegenin il kongresine blok liste ile gidilmesinin CHP geleneklerine ve demokratik anlayışına uygun olmadığını öne sürerek çarşaf liste talep ettiği belirtiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!