Kuşadası depremzedeler için tek yürek oldu

Kuşadası depremzedeler için tek yürek oldu

Elazığ’da merkezli meydana gelen 6,8’lik depremin ardından Kuşadası Belediyesi de harekete geçti. Kuşadalılar ve Belediyenin ortak çalışmasıyla toplanan malzemelerin yer aldığı tır, vatandaşlar ve belediye çalışanları tarafından deprem bölgesine uğrulandı.

28 Ocak 2020 - 19:36

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Elazığ merkezli depremin haberini alır almaz bir çağrıda bulundu. Başkan Günel’in yaptığı çağrı sonrası depremzedelerin ihtiyacını karşılamak için kentte yaşayan herkes seferber oldu.

2553 KUŞADALI’DAN UZANAN YARDIM ELİ

Belediye Ana Hizmet Binası önünde kurulan bağış çadırında 3 gün boyunca 2553 vatandaştan kışlık giysi, elektrikli ısıtıcı, ayakkabı, atkı ve bebek bakım ürünleri gibi temel ihtiyaç malzemeleri toplandı. Kuşadası Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü'nce özenle tasnif edilip paketlenen yardım malzemelerinin arasında sokak hayvanları için kuru mama da yer aldı. Yardım malzemelerini taşıyan tır daha sonra belediye çalışanları ve vatandaşlar tarafından alkışlar eşliğinde Elazığ ve Malatya'ya uğurlandı.


Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari, "Kampanyaya 2 bin 553 vatandaş katılım sağladı. Topladığımız malzemelerin hepsini bugün yola çıkardık. Kuşadası Belediyesi olarak her birine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Kampanyaya ilginin yoğun olması bizleri çok mutlu etti. Depremde yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Kültürpark’ta ceset bulundu
İzmir Kültürpark’ta ceset bulundu
Çiçekliköy'de yıkım gerginliği
Çiçekliköy'de yıkım gerginliği