‘Mafya’ tartışmasında bir çıkış da eski Başkan Bülent...

‘Mafya’ tartışmasında bir çıkış da eski Başkan Bülent Soylu’dan

CHP Menderes İlçe Kongresinde sahillerin mafya denetimine geçtiğine dair tartışmalar yaşanmıştı. Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın, “Biz zaten buraları mafyalardan kurtardık" sözlerine bu kez önceki Belediye Başkanı Ak Partili Bülent Soylu cevap verdi. Soylu: “Hayatının her saniyesi yolsuzluk, rüşvet, sahtecilik olan birinin böyle cümleler kurması sanırım kendi partililerinin bile ‘bu kadar olmaz’ dediği sözleri ört bas etmek için yapıyor" dedi.

20 Kasım 2021 - 22:54

Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR - Bugün gerçekleşen CHP Menderes İlçe Kongresinde mafya iddiaları tartışma yarattı.  CHP’li Azimet Gürbüz kongrede söz alarak Belediye Başkanı Mustafa Kayalar'a yönelik eleştirilerde bulunmuştu. Gürbüz, “İnsanlar denize girmek için 50 lira para veriyor. Bu sahil, deniz halkın belediyenin değil, devletin değil; halkındır. Ayıp denen bir şey var. İnsanların sesi soluğu çıkmıyor ama ortalık bu kadar da boş değil ki" dedi.

Gürbüz, sahilin mafya tarzı kişilerce işgal edildiğini ifade ederek, “Sizin, kimden aldığınız gücü kime vereceğinizi bilmeniz lazım. Benim oylarımla seçilen belediye başkanı yapıyor. Büyükşehir Belediyesi genel sekreterini aradım. Birileri geldi ama hala oradalar. İnsanları tehdit edip buraya oturacağım diyor. Bunlar hoş değil" ifadelerini kullandı.

BAYIR: BİZ MAFYA FALAN TANIMAYIZ

Gürbüz'ün eleştirilerine benzer bir çıkış da CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır’dan geldi. Bayır, bu tür uygulamaların kabul edilemeyeceğini belirterek, “CHP'nin iktidar olduğu sahil kenarındaki hiçbir belediyede biz hiçbir mafyaya sahili işlettirmeyiz. Biz mafya falan tanımayız. Belediye Başkanı benim belediye başkanım. Onu biz seçtik, aslan gibi arkasında dururuz. Kim ki kabadayılıkla bize ceket altından silah gösterirse o silahı uygun bir şekilde bir şey yaparız" dedi.

KAYALAR: RANTTAN KURTARIP HİZMETE AÇTIK

Kendisi hakkında yapılan eleştirilere cevap veren Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ise "Biz zaten buraları mafyalardan kurtardık. Burada çalışan arkadaşlarımız genelde sezonda çalışıyor. Ya üniversite öğrencileri ya lise öğrencisi ya da o bölgenin insanı oluyor. O yüzden öyle bir itham yanlıştır. Biz daha çok ranttan kurtarıp halkın hizmetine açtık diye düşünüyorum” dedi.

SOYLU: SÖZ VERİYORUM YANINIZA KALMAYACAK

Kayalar’ın açıklamalarına Menderes Belediyesi eski Başkanı Bülent Soylu’dan da cevap gecikmedi.  Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Soylu, "Menderes Belediye Başkanının yapmış olduğu açıklamalarda kendi partilisinin ve delegesinin sahillerde çevirdikleri yolsuzluklara itiraz etmesi üzerine başkanlık dönemimle ilgili bizden önceki dönemde rant vardı, biz rantı bitirdik, halka açtık, bizden önceki dönemde mafyatik tipler vardı, artık yok demiş. Ya da dedirtmişler. Hayatının her saniyesi yolsuzluk, rüşvet, sahtecilik olan birinin böyle cümleler kurması sanırım kendi partililerinin bile bu kadar olmaz dediği sözleri ört bas etmek için yaptığını düşünüyorum. Rant ile ilgili doğru bir söz ettiğinin de altını çizmekte fayda var. Evet bizim dönemimizde rant vardı ancak Menderesli kardeşlerime rant vardı. Yapmış olduğumuz hizmetler ile birlikte Menderesli’nin yeri yurdu tarlası, arsası, evi değer kazandı. Sonuç itibari ile Menderesli kardeşlerime rant sağladık. Ama sizin kime rant sağladığınızı herkes biliyor. Yaptıklarınızı yolsuzluklarınızı, sahtekarlıklarınızı bütün Türkiye konuşuyor. Size defalarca söyledim, Belediye Başkanlığı dönemimle ilgili ne varsa elinizde ilgili kurumlara gidin verin.  Olmadı meydana gelin, her platformda sizle karşı karşıya gelirim, vermeyeceğim hesabım yok dedim. Ancak hep divanın altına kaçtınız, kafanızı kuma gömdünüz. Tekrar söylüyorum istediğiniz her yerde, halkın huzurunda sizle karşılaşmaya varım. Eğer sizde azıcık onur varsa gelirsiniz, eğer gelmiyorsanız yalancısınız, iftiracısınız, müfterisiniz. Attığınız iftiraları ispatlamakta yükümlüsünüz. Ben sizinle ilgili tüm iddialarımı ispat edeceğim. Sonuç olarak içimizdekiler, içinizdekiler, dışımızdakiler, dışınızdakiler, denizin öte yakasındakiler ve kurumlara sızmış olanlar da dahil sizi kurtaramazlar. Belki yarına kalıyor bazı şeyler ama söz veriyorum yanınıza kalmayacak" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Köşger, yeni emniyet binası ile ilgili söylentilere son noktayı koydu
Vali Köşger, yeni emniyet binası ile ilgili söylentilere son...
Bayraklı'da istifa eden Başkan Yardımcısı geri döndü
Bayraklı'da istifa eden Başkan Yardımcısı geri döndü