MAKAMI SOKAKLAR, HİZMETİ KAPIYA KADAR

MAKAMI SOKAKLAR, HİZMETİ KAPIYA KADAR

Kuşadası Belediyesi’nin verdiği destekle S.S Ada Kadın Üretim ve İşletme Kooperatifi çatısı altında Emek Atölyeleri'nde bir araya gelen gönüllü kadınların ürettiği tek kullanımlık yüz maskelerinin ihtiyaç sahiplerine dağıtımına başlandı. Günlük 15 bin maske üretim kapasiteli “Emek Atölyeleri”nin ilk maskeleri, ihtiyaç sahiplerine Başkan yardımcıları tarafından vatandaşın bizzat kapısında teslim ediliyor.

01 Mayıs 2020 - 14:05
Reklam

BAŞKAN ÖMER GÜNEL “KUŞADASI’NDA MASKE İHTİYACI PROBLEMİ OLMAYACAK”
Ada Kadın Üretim ve İşletme Kooperatifi çatısı altında, Kuşadası Belediyesi’nin verdiği destekle “Emek Atölyeleri” kuruldu. Ada Kültür Merkezi’ndeki atölyede omuz omuza veren 30 gönüllü kadın, Belediye Başkanı Ömer Günel’in talimatıyla alınan “Üç Katlı Otomatik Cerrahi Maske Makinesi” ve dikişi makinaları sayesinde halkın sağlığını korumak için medikal kumaştan tek kullanımlık yüz maskesi üretmeye başladı. Başkan Ömer Günel, 3 aşamadan geçirilerek hazırlanan maskelerin Kuşadası’nda maske ihtiyacını karşılayacağını belirtti.MASKELER İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KAPILARINDA TESLİM EDİLECEK
Başkan Günel üretim bandı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada , “ Emek Atölyelerinde dikilen maskeler, Kuşadası Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince sterilizasyon işleminden geçiriliyor. İşlemin ardından, hijyenik bir ortamda tek tek paketlenen maskelerden ilk etapta 4 bin tanesi,  Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan ve  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları üyeleri tarafından Yeniköy Mahallesi sakinlerinin kapılarına kadar götürülerek teslim ediliyor ” dedi .

ÇALMADIK KAPI BIRAKMAYACAĞIZ
Kuşadası Belediyesi olarak her zaman vatandaşların yanında olduklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan, “Bizim için hemşehrilerimizin sağlığı çok önemli. Belediye Başkanımız Ömer Günel’in talimatıyla satın aldığımız makine sayesinde ilçemizin günlük maske ihtiyacını kendimiz karşılıyoruz. Emek Atölyelerimizin günlük 15 bin maske üretim kapasitesi var. Düzenli olarak Kuşadası’nın her mahallesine maske dağıtmaya devam edeceğiz. Kuşadası Belediyesi bu zorlu süreçte hiçbir vatandaşını yalnız bırakmayacak” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de orman yangını çıktı!
İzmir'de orman yangını çıktı!
Manavgat'taki yangının ateşi Bergama'yı da yaktı
Manavgat'taki yangının ateşi Bergama'yı da yaktı