Mavişehir arsalarında İzmir’in istediği mi oluyor?

Mavişehir arsalarında İzmir'in istediği mi oluyor?

İmar planlarında kamusal alan olarak görülen, mülkiyeti TOKİ'ye ait arazinin açık arttırmaya satışına başta Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay olmak üzere İzmir'in tepkisi sert oldu. İşte o tepki 51 milyon 900 bin lira ile en yüksek teklifi veren firmaya geri adım attırdı.

15 Temmuz 2020 - 17:24
Reklam

İmar planlarında rekreasyon alanı olarak görülen ve bir kısmı da deniz içinde kalan Karşıyaka Mavişehir'deki arazinin ihalesinde ilginç bir gelişme yaşandı. 51 milyon 900 bin lira ile en yüksek teklifi veren ve ismi açıklanmayan firmanın bu alımdan vazgeçtiği öğrenildi. 
Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, bu bilginen bir yetkili tarafından kendisine sözlü olarak iletildiğini söyledi. Ancak bu durum ihalenin iptali için yeterli değil. Çünkü ihale mevzuatı gereği, en yüksek teklifi veren firmanın çekilmesi durumunda ihale ikinci en yüksek teklifi veren firma kazanmış oluyor. İhalenin iptal edilmesi içinse teklif veren firmaların tümünün tek tek ihaleden çekilmesi gerekiyor. 

TUNÇ  SOYER HAREKETE GEÇİYOR
Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in devreye girdiği konu ile ilgili olarak pazartesi günü bir basın toplantısı düzenleneceği bildirildi. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • zafer cengiz
    11 ay önce
    Merak etmeyelim.. Şimdiden sulak o*** arazi "denizin yükselmesiyle birkaç yil sonra flamingo cennetine yar olacak" zaten..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı kalkıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı...
Bebeğiyle denize atlayan kadın tutuklandı
Bebeğiyle denize atlayan kadın tutuklandı