Meclisten çıkarılmıştı… Çağlarsu’dan Arda’ya sert...

Meclisten çıkarılmıştı… Çağlarsu'dan Arda'ya sert sözler!

Dün gerçekleşen Gaziemir Belediyesi meclis toplantısında, Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Meclis Üyesi Levent Çağlarsu’nun söz talebine Belediye Başkanı Halil Arda’dan onay gelmeyince oturumda tansiyon yükselmiş, Arda, Çağlarsu’yu meclis salonundan çıkartmıştı. Meclis üyesi haklarını arayacağını söyleyen Çağlarsu, “Başkana “hitler” demiştim. Bunu kanıtladığı için kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

02 Mart 2021 - 11:49 - Güncelleme: 02 Mart 2021 - 11:53

ÖNCÜŞEHİR – Dün gerçekleşen Mart ayı Meclis toplantısının ilk oturumunda Gaziemir Belediye Başkanı Arda, CHP’li Meclis Üyesi Levent Çağlarsu’nun söz istemesi karşısında, “Hitler’den söz istenmez. Beni Hitler’e benzettiniz. Size söz vermeyeceğim” dedi. Çağlarsu bunun üzerine, “Bu yaptığınız yanlış. Ben meclis üyesi hakkımı kullanacağım. Benim meclis üyesi olarak hakkım var” çıkışında bulundu. Başkan Arda bu kez, “Ben kime söz verirsem o konuşur. Yönetmelik var. Siz beni Hitler olmakla suçluyorsanız ben size söz vermeyeceğim” ifadelerini kullandı. Çağlarsu ise, “Yönetmeliklere aykırı davranıyorsunuz. Sizi uyarıyorum” cevabını verdi.

Yaşananlar sonrasında Arda, belediye zabıta ekiplerine Çağlarsu'yu meclis salonundan çıkartılması yönünde talimat verdi. Çağlarsu’nun çıkarılmasının ardından salonda bulunan CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan da olaya “rezalet” diyerek tepki göstererek CHP’li meclis üyelerinin de meclisi terk etmeye davet etti. Özkan’ın çağrısı ile birlikte CHP’li 9 meclis üyesi daha salonu terk etti.

ÇAĞLARSU: KİNCİ, KUTUPLAŞTIRICI, İNSANLARA TEPEDEN BAKAN, EGO ABİDESİ

Gerçekleşen olay hakkında CHP Gaziemir Meclis Üyesi Levent Çağlarsu, Gazetemiz Öncüşehir’e açıklamalarda bulundu.

Anti demokratik bir uygulamaya maruz kaldığını söyleyen Çağlarsu, “Bir meclis üyesi, meclisin başından sonuna kadar söz istedi. Fakat Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, aynı partiden olmamıza rağmen bana söz vermeyi reddetti. Ocak ayı meclis toplantısının ikinci oturumunda Başkana “hitler” demiştim. Bunu kanıtladığı için kendisine teşekkür ediyorum. Doğru bir söz söylediğimi tüm Türkiye ve Gaziemir gördü. Maalesef ki bizim belediye başkanımızın yapısı bu. Kinci, kutuplaştırıcı, insanlara tepeden bakan, ego abidesi… Ben bilirim, siz bilmesiniz durumunda hep” dedi.

“GAZİEMİR’DE OY ORANIMIZ YÜZDE 56’LARDAN YÜZDE 45’LERE KADAR DÜŞTÜ”

Meclis üyesi haklarını sonuna kadar savunacağını dile getiren Çağlarsu, “İdari mahkeme ise idari mahkeme, kaymakamlıksa kaymakamlık, valilikse valilik, Genel Merkez ise Genel Merkez’e gideceğim. İzmir İl Başkanlığı diyemiyorum. Çünkü İl Başkanı bu olayın tamamen içerisinde, her şeyi biliyor. İl Başkanlığı’na benim anlatacak bir şeyim yok. 10 sefer anlattım. İl merkezinde, il başkanı ve yönetimi dahil bu işi çözemeyecek. Bu olayı tek çözebilecek kişi var o da Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Seyit Torun’a anlattım, “yanlış gidiyor, yanlış yapıyoruz, CHP Gaziemir’de oy kaybediyor” dedim. Gaziemir’de o oranımız yüzde 56’lardan yüzde 45’lere kadar düştü. Bunun sorumlusu Belediye Meclis Üyesi Levent Çağlarsu değil, Belediye Başkanı Halil Arda’dır” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP İzmir'de gözler 4 ilçeye çevrildi! Kongreler ne zaman yapılacak?
CHP İzmir'de gözler 4 ilçeye çevrildi! Kongreler ne zaman...
4. Karaburun Nergis Festivali başladı… Soyer: Akdeniz’in en büyük koku bahçesi
4. Karaburun Nergis Festivali başladı… Soyer: Akdeniz’in en...