Medicana İzmir’de 11. kat Kovid-19 hastalarına ayrıldı

Medicana İzmir'de 11. kat Kovid-19 hastalarına ayrıldı

Yakın zamanda İzmir Konak'ta hizmete giren Medicana İzmir Hastanesinin, 11. katını Kovid-19 hastalarının tedavisine ayırdığı öğrenildi. Bu kata görevli olmayan personelin giriş ve çıkışına yasaklanan 11. katta sadece Kovid-19 hastalarının tedavisi yapılacak.

19 Kasım 2020 - 13:56

İzmir'deki hastane yatırımlarının ilkini geçtiğimiz aylarda hizmete alan Medicana, kovid-19 hastalarının tedavisine de başladı. Pandemi döneminde yeni bir alan olarak ortaya çıkan Kovid-19 tedavisi özel sağlık sektörünün de dikkatini çekmeye başladı. Bu kapsamda yakın zamanda hasta kabulüne başlayan Medicana İzmir Hastanesinin de kovid hastalarını kabul etmeye başladığı öğrenildi. 

11 KAT KOVİD İÇİN KAPATILDI
Edinilen bilgiye göre hastane yönetimi 11. katı tamamen Kovid-19 hastaları için diğer katlardan izole etti. Bu katta görevli olmayan personelin giriş çıkışı yasaklandı. Bazı asansörler sadece 11. kata çıkacak şekilde ayarlandı. Bugünlerde adeta patlama yaşayan kovid-19 vakaları, devletin sağlık sistemini de zorlamaya başladı. Özel sağlık sektörünün kovid hastalarının tedavisine başlamasının, kamu hastaneleri üzerindeki yükü azaltması bekleniyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Kültürpark’ta ceset bulundu
İzmir Kültürpark’ta ceset bulundu
Çiçekliköy'de yıkım gerginliği
Çiçekliköy'de yıkım gerginliği