Medya ve Tanıtım 3. kez Dilaver Kişili’ye emanet

Medya ve Tanıtım 3. kez Dilaver Kişili'ye emanet

Başarılı çalışmalarıyla Ak Parti İzmir İl Başkanlığı ile İzmir basını arasında güçlü köprüler kuran Dilaver Kişili, İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'nin yeni yönetiminde de görevini korudu. Kişili, Aydın Şengül'ün dönemi ve Sürekli'nin iki dönemi olmak üzere 3 dönemdir Medya ve Tanıtımdan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

12 Mart 2021 - 15:02

AK Parti İzmir 7. Olağan Kongresi’nin ardından İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'nin yeni A Takımı belli oldu. Ak Parti İzmir İl Başkanlığı Medya Tanıtım Başkanı Dilaver Kişili, İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'nin yeni yönetiminde de A Takımı içindeki yerini koruyan isimlerden biri oldu. Gazetecilik Bölümü mezunu, profesyonel fotoğrafçı, dalışçı ve dağcı olan Kişili, renkli kişiliğiyle de tanınıyor. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Amerika Kıtası'nın en yüksek kesimi olan Arjantin'deki Ant Dağı'na tırmanarak zirveye 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri'nin isminin yazılı olduğu levhayı bırakan Kişili, hatıra olarak zirveden aldığı taşı getirip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye etmişti. 

2014'TE BASIN DANIŞMANI OLARAK BAŞLADI

2014 yılında Ak Parti İzmir İl Başkanlığında Basın Danışmanı olarak göreve başlayan Dilaver Kişili, İl Başkanı Bülent Delican'ın görevden alınmasının ardından İl Başkanlığına atanan Aydın Şengül'ün yönetimine girdi ve Medya ve Tanıtım Başkanı olarak görevlendirildi. Kerem Ali Sürekli'nin atama ile geldiği ilk dönemde de aynı görevi sürdüren Kişili, Ak Parti İl Yönetimi ile İzmir basını arasında iyi ilişkiler kurmayı başaran bir isim olarak Şubat 2021 tarihinde yapılan İl Kongeresinde bir kez daha İl Yönetiminde yer aldı. Ardından İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'nin A Takımı olarak nitelendirilen Yürütme Kurulunda da yine Medya ve Tanıtım Başkanı olarak görevlendirildi. 

AND DAĞLARINDAN ABD'YE 15 TEMMUZ MESAJI
İzmir'de dağcılık sporuyla da ilgilenen Dilaver Kişili takım arkadaşı Çetin Bayram ile birlikte Amerika Kıtası'nın en yüksek kesimi olan Arjantin'deki Ant Dağı'na tırmanarak zirveye 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri'nin isminin yazılı olduğu levhayı bıraktı. 15 Temmuz hain darbe kalkışması sonrasında bu hain darbe girişiminin arkasında olan ve Amerika’da yaşayan terör örgütü ele başına mesaj vermek adına yaptıkları bu tırmanış, büyük takdir topladı. Kişili ve Bayram, Ant Dağlarının zirvesinden anı olarak getirdikleri taşı özel bir buluşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sundular. 

DİLAVER KİŞİLİ KİMDİR?
1981’de Kars’ta doğdu. İlk ve Orta Okulu Kars’ta tamamladıktan sonra, lise eğitimine Sakarya’da devam etti. 2003 yılında Ege Üniversitesi Gazetecilik Bölümüne başladı. 2004-2009 Yıllları arasında Ege Üniversitesi Dağcılık Kulübü Başkanlığı da yaptı. Profösyenel dağcılık ve bu alanda eğitmenlik yapmaktı. Ayrıca prosyenel serbest dalışcı ve profösyenel fotoğrafcı olarak kariyer yapan Kişili, öğrencilik dönemimde 3 yıl Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler biriminde kısmi zamanlı çalıştı. Gazetecilik kariyerine Hürriyet Gazetesinde başlayan ve DHA İzmir Bölge Müdürlüğü bünyesinde çalışan Kişili, 2011 yılında kendi reklam şirketini kurdu. 2015 yılında gıda şirketi kurarak ticari hayatını sürdürdü. Dilaver Kişili, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Dede
    1 ay önce
    Can abim çocukluğumdan beri büyük hayranlık duyduğum ve çok sevdiğim adam gibi adam abim. Başarılarının devamını dilerim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Torbalı'da 17 CHP'li üyeden ortak açıklama: Seçimi iptal edip 50 kere de yapsalar...
Torbalı'da 17 CHP'li üyeden ortak açıklama: Seçimi iptal edip 50...
İzmir'de altyapı kazılarında yönetmelik değişti
İzmir'de altyapı kazılarında yönetmelik değişti