Memleket Partisi Kurucu İl Başkanı Cüneyt Oğuz’dan önemli...

Memleket Partisi Kurucu İl Başkanı Cüneyt Oğuz'dan önemli açıklamalar!

Memleket Partisi Kurucu İzmir İl Başkanı Cüneyt Oğuz, “Geleceğe yönelik çok umutluyum. Çünkü son zamanlarda Türkiye siyasetinde çok büyük çıkmazlar var. Türkiye’deki umutsuz insanlara umut olabilmek, geleceğimizi geri alabilmek için yollara düştük” dedi.

19 Mayıs 2021 - 12:34 - Güncelleme: 19 Mayıs 2021 - 13:42

ÖNCÜŞEHİR - CHP’den istifa ederek ‘Memleket Hareketi’ni başlatan Muharrem İnce, bir süredir hazırlıklarını sürdürdüğü Memleket Partisi'ni kurdu. Partiyi kurduktan sonra örgütlenme çalışmalarına da hızlı  başlayan İnce, aralarında İzmir'in de bulunduğu 40 ile kurucu il başkanı atadı. İzmir'de Kurucu İl Başkanlığına ise Cüneyt Oğuz getirildi.

Memleket Partisi Kurucu İzmir İl Başkanı Cüneyt Oğuz, Gazetemiz Öncüşehir’e yaptığı açıklamada, “Türkiye’de birçok yeniliğin ateşi İzmir’den yakılmıştır. İzmir’in böyle bir misyonu var. Biz de değişimi savunan yeni bir partiyiz ve yeniliği savunuyoruz. Değişimin de tekrar İzmir’den başlayacağına inanıyoruz. Bu nedenlerle Memleket Partimizin Kurucu Başkanı Muharrem İnce için de İzmir çok önemlidir" ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE SİYASETİNDE ÇOK BÜYÜK ÇIKMAZLAR VAR”

Kurucu İzmir İl Başkanlığı görevinden onur duyduğunu da dile getiren Oğuz, “Çok inandığım ve güvendiğim arkadaşlarımla bir yola çıktık. 4 Eylül’de Sivas’tan başladığımız bu yolun sonunda partileşmemizi tamamladık. Kurucular Kurulu toplantısında, Muharrem İnce’yi Genel Başkanımız olarak seçtik. Kurucu İzmir İl Başkanı olarak görevlendirmek ise bana onur verdi. Bu yüzden hem heyecanlıyım hem de geleceğe yönelik çok umutluyum. Çünkü son zamanlarda Türkiye siyasetinde çok büyük çıkmazlar var. Türkiye’deki umutsuz insanlara umut olabilmek, geleceğimizi geri alabilmek için yollara düştük” diye konuştu.

“ÖRGÜTLENME SONRASI KONGRELERİ YAPMAYA BAŞLAYACAĞIZ”

İzmir’de Memleket Partisi için il binasının tutulduğunu ve hizmete açmak için son düzenlemeleri yaptıklarını da anlatan Oğuz, “İl örgütümüzü oluşturduktan sonra ilçe yönetimlerimizi oluşturacağız. Birçok ilçede zaten aylardan beri çalışma yapan arkadaşlarımız var. O çalışmalar belli olgunluğa geldi. İlçelerdeki örgütlenme çalışmalarını tamamladıktan sonra da kongrelerimizi yapmaya başlayacağız” dedi.

“DEĞİŞİM İZMİR’DEN BAŞLAYACAK”

Muharrem İnce’nin İzmir’e özel bir hassasiyet gösterdiğini de dile getiren İl Başkanı Cüneyt Oğuz, “İzmir, yeniliklerin ve değişimin öncü şehridir. Türkiye’de birçok yeniliğin ateşi İzmir’den yakılmıştır. İzmir’in böyle bir misyonu var. Biz de değişimi ve yeniliği savunan bir partiyiz. Değişimin de İzmir’den başlayacağını düşünüyoruz. Bundan dolayı İzmir, Genel Başkanımız Muharrem İnce'nin çok hassasiyet gösterdiği bir şehirdir. Bana olan güveninden dolayı da kendimi çok mutlu bir o kadar da sorumlu hissediyorum. Ben İzmir’de çok güzel şeyler yapılacağımızı düşünüyorum. İzmirliler'in ihtiyaçlarını ve sıkıntılarını biliyoruz. Her bölgenin kedinde özgü sıkıntılarının olduğunu biliyoruz. Hem ekonomik hem de sosyal anlamda yaşanan sıkıntıların da farkındayız. Vatandaşlarımızın yaşadığı sorunlar konusunda ön çalışmalar da yapmıştık. Bu anlamda tespit ettiğimiz sorunlar ile bu sorunlara getireceğimiz çözümleri partimizin programında duyuracağız ve bu çözümlerin de uygulayıcısı olacağız” diye konuştu.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Tire’de silahlı kavga: 1 ölü
İzmir Tire’de silahlı kavga: 1 ölü
Çeşme’de uzman çavuşu bıçaklayarak öldüren zanlı tutuklandı
Çeşme’de uzman çavuşu bıçaklayarak öldüren zanlı...