Menemen, Cumhuriyet Bayramı’nı açılışlarla kutladı

Menemen, Cumhuriyet Bayramı’nı açılışlarla kutladı

Menemen Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında ikinci açılışını Halil Alkaya Pazar Yeri ile yaptı. Törende konuşan Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Pazar yerimiz, sadece bir pazar yeri olmanın ötesinde ciddi bir sosyal tesis niteliği taşıyor. Her koşulda hem pazarcı esnafımız hem de pazar ihtiyacını karşılamaya gelen değerli vatandaşlarımız için konforlu bir alışveriş imkânı sunuyor. Bununla birlikte, kentimizin otopark sorununun çözümüne de büyük katkı sağlayacak” dedi.

29 Ekim 2021 - 17:19 - Güncelleme: 29 Ekim 2021 - 17:21

ÖNCÜŞEHİR - Menemen Belediyesi’nin, Cumhuriyetin ilanının 98. yıldönümü kutlamaları ikinci gününde Halil Alkaya Pazar Yeri açılışı ile devam ediyor.

Törene ev sahibi Pehlivan’ın yanısıra; AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, siyasi parti temsilcileri, kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, muhtarlar, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

PEHLİVAN: CUMHURİYET, EN DEĞERLİ MİRAS VE ASLA VAZGEÇİLEMEZ KAZANIMDIR

Cumhuriyetin 98’inci yılını kutluyor olmanın sevinç ve gururunu yaşadığını belirten Menemen Belediye Başkanvekili Aydın Pehlivan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En büyük eserimdir” dediği Cumhuriyet, Türk Ulusuna bırakılmış en değerli miras ve asla vazgeçilemez kazanımdır. Cumhuriyetin en büyük özelliği, Türk halkını ulus olma bilincine kavuşturması ve yurttaş konumuna yükseltmesidir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına doğru ilerlerken, ülkemizin ve milletimizin yarınları için çalışmaya devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği bir söz var; Biz milletimizin hizmetkarıyız. Bu anlayışla Menemenimizde birliğin, beraberliğin beraberce koşturmanın bereketini yaşıyoruz. Güzel ilçemiz Menemen’de Cumhuriyet Bayramı coşkusunu daha da artırmak, bu vesile ile hemşerilerimizi bir araya getirerek, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek adına bir takım açılış ve konserler düzenliyoruz. Dün Seyrek’te can dostlar için açtığımız Geçici Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezimizin ardından Kent 2’de de büyük bir coşku içinde Cumhuriyet konserimizi gerçekleştirdik. Bugün ise pazarcı esnafı ve vatandaşlarımızın sabırsızlıkla beklediği Halil Alkaya Pazar Yerimizi hizmete açmanın sevincini yaşıyoruz. Öncelikle vazifesi başında elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden belediye emekçimiz Halil Alkaya’yı rahmetle anıyor, ailesi ve dostlarına sabırlar diliyorum” şeklinde konuştu.


“PAZAR YERİ OLMANIN ÖTESİNDE CİDDİ BİR SOSYAL TESİS NİTELİĞİ TAŞIYOR”

2019 yılında inşaatı başlayan ve bugün açılışı gerçekleşen Pazar yeri hakkında konuşan Pehlivan, “Biliyorsunuz 2018 yılında ihalesi yapılmış, 2019 yılında inşaatına başlanan pazar Yerimizin inşaatını tamamlamak bizlere nasip oldu. 3 yıldır bu pazar yeri kangren hale geçmişti. İki belediye başkanı tarafından açılamadı. Birine Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer tarafından da o dönemde seçim kampanya döneminde, “bitireceğiz” dediği Pazar yerimizi malesef bitiremedik. Bize nasip oldu. Menemen’imize hayırlı, uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

“SİZLERİ AÇILIŞTAN AÇILIŞA HEP BİRLİKTE KOŞTURACAĞIZ”

Yapılan ve yapılacak projelerden bahseden Başkanvekili Pehlivan, “Göreve gelmiş olduğumuz süreden itibaren ilk önce dedik ki; evlatlarımız. Evlatlarımız için iki bin metrekarelik çok güzel bir anaokulunu hayata geçirdik. Üniversite ve liselere geçiş sınavına hazırlanan evlatlarımız içinde 2 tane yerimiz var. Üçüncüsü de Ulukent’te önümüzdeki ay içinde inşaatını tamamlıyoruz ve yine hep birlikte bu coşkuyla açacağız. Burana müjdeler olsun Menemen’imize. Projelerimizi burada anlatmaya kalksak saatlerce sürer. Değirmendere’de barajımız işe girişimlerimiz var. Sağ olsun, Hamza Dağ Başkanımızın da destekleriyle Sayın Bakanımıza konuyu ilettik. Şu anda fizibilite çalışmaları yapılıyor. Menemen’imize çok güzel bir barajı kazandırıyor olacağız. Bununla birlikte İkinci Çamlık ‘ta 40 dönümlük bir arazimizin tahsisini Tarım ve Orman Bakanlığımızdan önümüzdeki ay alıyoruz, protokolünü imzalıyoruz. Çok güzel bir mesire alanımız geliyor. Bir Millet Bahçesi hayalimiz var. Orayla da ilgili girişimlerimizin startını verdik. Tepe Sosyal Tesislerimizin renovasyonunu gerçekleştirdik, açılışını yaptık. Yaz boyunca sizlerin kullanımına sunduk. Bu açılışlarımızın artık hızlanması gerekiyor. Eyvallah hepiniz geliyorsunuz. Sizleri yoruyoruz buralara kadar ama AK belediyecilikle yorulmaya devam edeceksiniz. Sizleri açılıştan açılışa hep birlikte koşturacağız inşallah” dedi.


“KENTİMİZİN OTOPARK SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNE DE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”

Pazar yeri hakkında bilgi veren Pehlivan, “Açtığımız pazar yerimiz, sadece bir pazar yeri olmanın ötesinde ciddi bir sosyal tesis niteliği taşıyor. Her koşulda hem pazarcı esnafımız hem de pazar ihtiyacını karşılamaya gelen değerli vatandaşlarımız için konforlu bir alışveriş imkânı sunuyor. Bununla birlikte, kentimizin otopark sorununun çözümüne de büyük katkı sağlayacak. Ayrıca Menemen Belediyemizin ARGE ofisini, bu kapsamda çalışılan projelerini de bu pazar yerimizin 2. katında hayata geçiriyoruz. Pazar Yerimizin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Esnafımıza hayırlı işler, hemşehrilerimize huzurlu alışverişler diliyorum” dedi.

DAĞ: BİZ YÖNETİME GELDİĞİMİZDE YAPAMAZ DEDİLER, YAPTIK

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ ise konuşmasında, “Cumhuriyetimizin 98. Yıl dönümü hayırlı uğurlu olsun inşallah. Daha nice yıllar Cumhuriyetimiz, demokrasimizle beraber Türkiye semahlarında dalgalanmaya devam edecektir. Bundan yaklaşık 100 yıl önce İzmir bu milli mücadele coşkusunun en önemli merkezlerinden birisidir. Hepimiz biliyoruz ki düşman İzmir’de toprağa bastı, ilk kurşun İzmir’den atıldı ve 9 Eylül günü İzmir’den düşman kovuldu. Onun için İzmirliler, Menemenliler cumhuriyetin ne anlama geldiğini, Cumhuriyetle beraber demokrasinin ne anlama geldiğini çok iyi bilirler. Biz İzmirliler bu anlamda 98. Yılını kutladığımız bu Cumhuriyetin inşallah daha yüzyıllarca bu ülkede payidar olacağını biliyoruz. Tek hedefimiz var; ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine yükseltmek. Hedefimiz artık bundan sonra muasır medeniyetler seviyesinin üstüne yükseltmek olacak. Çünkü çok mesafeler kat ettik. 98 yıl boyunca bu ülkeye hizmet eden herkes mutlaka taş üstüne taş koydu. Daha hızlı ilerleyip büyük ve güçlü Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Daha bir yıl olmadı. Menemen’de belediye başkanlığı değişimi sürecini hepiniz biliyorsunuz. Biz Menemen’de bir şeylerin değiştiğini hep birlikte Menemen halkı görecek dedik. Bunu mutlaka biz çalışkanlığımızla göstereceğiz dedik. Her şeyden önce Menemen’e huzur gelecek dedik. Menemen’e heyecan, birlik beraberlik gelecek dedik. Esnafın kapısında ki onların günahı yok, zabıta esnafı haksız yere kötü davranmayacak dedik. Huzuru, heyecanı, birliği, beraberliği Menemen’e getirdiğimizi şu birkaç günlük Menemen’deki heyecandan, sizin gözlerinizdeki coşkudan çok açık ve net bir şekilde görüyorum. Ama bunun yanında hizmette farkımızı göreceksiniz, insana kıymet vermemizi, farkımızı göreceksiniz, can dostlarımıza kıymet vermekteki farkımızı göreceksiniz, yeşile, tabiata kıymet vermekteki farkımızı göreceksiniz dedik. Daha bundan birkaç ay önce anaokulumuzun açılışını yaptık. Şimdi bundan önce biri geldi söz verdi, açamadılar. Biz yönetime geldiğimizde yapamaz dediler, yaptık. Açtık, her şey ortada” diye konuştu.


“İŞÇİSİN ÜCRET VEREMEYEN BİR BELEDİYE VARDI; BİZ BUNU BİTİRDİK”

Heyecan olursa insanda, insana faydalı olayım derse, hizmet aşkı olursa işte o geçilmez denen dağlar geçilir. Tüneller açılır, Ferhat’ın Şirin’e ulaştığı gibi insanda, yönetici de, belediye başkanı da, milletvekili de hizmetiyle halkına bir şekilde ulaşır. Biz bundan sonra da belediye başkanımızla, buradaki ekibimizin tamamıyla, ilçe başkanımız, belediye başkanı yardımlarımız, belediyedeki çalışanlarımızla yolumuza devam edeceğiz. Belki de en önemli işlerimizden birisi. Bunu da yapamazsınız dediler. Borç batağındaydık; işçiye, memura ikramiyesini veremediği gibi ücretini de veremeyen bir belediye vardı. Biz bunu bitirdik. Biz buyuz işte. Biz insanı, halkımızı, vatandaşımızı seviyoruz. Birileri nereden bulacaksınız kaynak dese de bir şekilde kaynağı buluyor ve halkımıza hizmet ediyoruz. Bundan sonrada Aydın Başkanın bugüne kadar olduğu gibi nasıl her bir Menemenlinin yanında olduysa bütün ekibiyle beraber, bundan sonra da Menemen’in yanında olmaya devam edecektir. Bize düşende Menemen’e ne ihtiyaç noktasında ne kadar hizmet varsa hepsinde destek olacağız. Bunun sözünü o zamanda vermiştik, bugün de veriyoruz. 2019 seçimleri öncesi Durmaz Bayraktar kardeşimiz adayken de bu sözü vermiştik. Nasip olmadı. Ama yine aynı şekilde biz o zaman kazanmış gibi sözlerimizde sonuna kadar arkasındayız. Menemen pazar yerimizin, dün açılan hayvan rehabilitasyon ve bakım merkezimizin hayırlı olmasını, bundan sonraki hizmetlerimize işaret olmasını niyaz ediyorum” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Köşger, yeni emniyet binası ile ilgili söylentilere son noktayı koydu
Vali Köşger, yeni emniyet binası ile ilgili söylentilere son...
Bayraklı'da istifa eden Başkan Yardımcısı geri döndü
Bayraklı'da istifa eden Başkan Yardımcısı geri döndü