Menemen’de düğüm pazartesi çözülür mü?

Menemen'de düğüm pazartesi çözülür mü?

Başkan Serdar Aksoy'un tutuklanması ile mevzuat gereği 10 gün içinde Menemen Belediye Meclisi içinden bir başkanvekilinin seçilmesi gerekiyor. Ancak bu noktada Ak Partinin aday çıkarıp çıkarmayacağı en önemli soru işareti olarak gündemdeki yerini koruyor. Ak Partinin bu konuda Cuma günü bir karar açıklaması bekleniyor.

25 Kasım 2020 - 15:34 - Güncelleme: 25 Kasım 2020 - 15:44

MEVLÜT DAĞDEVİREN - Eski CHP'li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, rüşvet ve irtikap suçlamalarını içeren soruşturma kapsamında tutuklandı. Bu gelişme gözleri yerine seçilecek başkanvekiline çevirdi. Peki başkanvekili kim olacak daha da önemlisi vekil başkan CHP içinden mi seçilecek?
Mevzuat gereği Menemen Belediye Meclisinin 10 gün içinde toplanarak seçim yapması gerekiyor. Edinilen bilgilere göre CHP Grubu 1 Aralık Salı günü yapılması beklenen mecliste başkanvekilini seçerek bu süreci tamamlamaya hazırlanıyor. CHP'de seçim çalışmasını örgütü temsilen İl Başkanı Deniz Yücel yürütürken, bu konuda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Mustafa Özuslu'nun da bazı görüşmeler yaptığı basına yansımıştı. 

CHP'DE ÖNE ÇIKAN İSİMLER
Bu noktada CHP'de öne çıkan bazı isimler var. Deniz Karakurt, Hasan Ünal, İhsan Perçin bu anlamda ilk etapta öne çıkan isimler oldu. 

AK PARTİ ADAY ÇIKARACAK MI?
Ak Parti'de ise Grup Başkanvekili Aydın Pehlivan'ın partisi tarafından aday gösterilmesi halinde seçimi kazanabileceği iddia ediliyor. Ancak Ak Parti henüz bu konuda bir karar almış değil. İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'nin bu konudaki kararı açıklamak için Cuma günü Genel Merkez'den gelecek yöneticilerle yapılacak görüşmeyi beklediği belirtiliyor. Ak Partinin şimdiye kadar 'aday çıkarmayacaklarına' yönelik bir açıklama yapmamış olması ise Ak Partinin de aday çıkaracağı varsayımını güçlendiriyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
80 at kesip etlerini satan çeteye baskın
80 at kesip etlerini satan çeteye baskın
İzmir'de devrilen traktörün altında kalan sürücü yaralandı
İzmir'de devrilen traktörün altında kalan sürücü yaralandı