Menemen’de pamuk üreticisine 4 bin tonluk destek

Menemen’de pamuk üreticisine 4 bin tonluk destek

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, belediye bünyesinde kurmuş olduğu Tarım ve Hayvancılık Kooperatifi ile S.S. 107 No’lu Menemen Tariş Pamuk Tarım Satış Kooperatifi arasında imzaladıkları protokol çerçevesinde, kooperatif ortaklarının ürettikleri kütlü pamuktan 2020 yılı içinde 4 bin ton alarak üreticiye destek olmayı hedefliyor.

22 Ocak 2020 - 17:42

Menemen köylerinde üreticinin kalkınması yönünde göreve geldiği günden beri birçok projeye imza atan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, bugün imza attığı protokolle kooperatifteki pamuk üreticilerine destek olacak.


Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, S.S. Menemen Tarım ve Hayvancılık Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Koray Atasoy ve S.S. 107 No’lu Menemen Tariş Pamuk Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı’nın imzaladığı protokol gereği destek şu şekilde ilerleyecek:

Üreticilere destek olmak amacıyla Başkan Serdar Aksoy tarafından Menemen Belediyesi bünyesinde kurulan Menemen Tarım ve Hayvancılık Kalkınma Kooperatifi ortakları tarafından üretimi yapılan 4 bin ton pamuk satın alınarak S.S. 107 No’lu Menemen Tariş Pamuk Tarım Satış Kooperatifi’ne teslim edilecek. Teslim edilen kütlü pamuklar burada çırçırlanarak ortaya çıkan mahlıç Tarım ve Hayvancılık Kalkınma Kooperatifi’ne teslim edilecek, işlenen kütlünün çekirdeği ise işletme bedeli karşılığında S.S. 107 No’lu Menemen Tariş Pamuk Tarım Satış Kooperatifi’ne bırakılacak. 

MENEMEN TARIM MERKEZİ OLACAK

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, güçlü ve üreten bir Menemen hayalinin olduğunu dile getirerek, “Üretici köylümüze desteğimiz her zaman devam edecek. Doğru bir politika ve kaynakların doğru kullanımı sayesinde tarımda yeniden eski günlere dönebiliriz. Menemen’i bir tarım merkezi haline getirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy serbest bırakıldı
Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy serbest bırakıldı
Menemen'de 23 şüpheli adliyede
Menemen'de 23 şüpheli adliyede