MHP İzmir’de Veysel Şahin’le devam kongresi

MHP İzmir'de Veysel Şahin'le devam kongresi

Tarihi Havagazı Fabrikasında gerçekleşen MHP İzmir Olağan Kongresinde yeni aday yok. Mevcut Başkan Veysel Şahin’in tek aday olduğu kongrede konuşmacıların eleştiri hedefi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’di.

11 Ekim 2020 - 15:16

‘İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacak’ başlığı ile gerçekleşen MHP İzmir İl kongresini Divan Başkanı olarak MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yönetti. Diğer divan üyeleri ise MHP İzmir Milletvekilleri Tamer Osmanağaoğlu,  Hasan Kalyoncu, MHP MYK Üyesi Hasan Zeyrek, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’dan oluştu.

Başta Hatay olmak üzere ülkemizin çeşitli yerlerinde çıkan orman yangınlarına değinen MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu, İzmir Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer’i yaptığı açıklamalar üzerinden eleştirdi. Kalyoncu, “Bugün dünden ülkemizde çeşitli illerimizde yangınlar çıkartılmaya başlandı. Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Trabzon’da yangınlar oluştu. Tesadüfen kaza sonucu çıktığını düşünebilir ama PKK’nın üstelendiği açıklaması yapıldı. HDP ve ortakları mille menfaatler söz konusu olduğunda bir anda çevreci oluyor. Çevreyi bir araç kullanarak istismar ediyor. İzmir’de de bu arkadaşlar var. Büyükşehir Belediye Başkanı yangının bir an önce söndürülmesi için dilekte bulunuyor ama PKK’yı kanamıyor. Terör örgütü sadece insanlara değil, hayvan ve bitkilere zarar veriyor. Onların da katili, bu terör örgütü ve destekçilerini kınamayanları şiddetle kınıyorum ve onlara lanetliyorum” diye konuştu.

BU ÇATI HERKESE YETER

Tamer Osmanağaoğlu da, “Bu kutlu çatının gölgesi herkese yetecek kadar büyüktür. Lakin liderimizin de dediği gibi şehadet denilince, al bayrağı görünce göğsü gururla konuşmayan, gözleri yaşarmayan, vicdanları titremeyenle paylaşacak ekmeğimiz olmayacaktır. Bugün dahi Karabağ’da azat edilmeyi bekleyen canlarını dişine takarak mücadele eden kahramanlarımızın önünde saygı ile eğiliyorum. Türk ordusunun cesareti, Türk milletinin gücü Allah’ın izni ile bayrağımızı Karabağ’da yeniden dalgalandıracaktır. İzmir’den kardeş ülkemiz Azerbaycan’a selamlarımı iletiyorum. MHP İzmir İl Başkanlığımızın 13’üncü Olağan İl Kongresi’nin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

“PAGOS ZİHNİYETİNE SON VERECEĞİZ”

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ise konuşmasında “Türklüğün bu kadar sorunu varken olaylar karşısında duyarsız hareket edemeyiz. Türkiye içte ve dışta büyük tehdidin kapanında etrafımız kuşatılmış, milli bekamız bıçak sırtındadır. Biz Türk milliyetçileri bu gerçeklerin farkında ve bilincinde olarak hareket edecek ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Sahada yaptığımız çalışmalarda 30 ilçemizden 12 bin delege ile irtibata geçtik. 35 üyemiz var ama 12 delegemiz var. Onlar doğrudan il başkanlığına bağlı, çalışmalarımızda bizlere katkı sağlıyorlar. 12 bin kişilik bir gönüllüler ordumuz var. Kongremizin temasını ‘İstiklal için birlik, istikbal için dirliktir. Bizde ülkemizin en batısı güzel İzmirimiz’den muhterem genel başkanımıza omuz vermek istiyoruz. Bir dönem daha fırsat verilirse önümüzdeki 900 gün boyunca çalışıp İzmir’deki Pagos zihniyetine son vermek istiyoruz. Teveccüh sizin, takdir Allah’ındır” diye konuştu.

BULUT VE SEÇGİN LİSTEDE

MHP’li Şahin’in listesinde dikkat çeken isimler yer aldı. Yönetimin asil listesinde sadece MHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Sibel Arat tek kadın isim olarak yer aldı. MHP İzmir’in emektar üyeleri Cumhur Bulut ve Serdar Seçgin asil listede yer almayı başardı. Bulut 2011’den, Seçgin ise 2012 yılından beri yönetimde yer alıyor. 

CUMHUR İTTİFAKI ORADAYDI

Şahin’i Cumhur ittifakı ortakları kongrede yalnız bırakmadı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ve Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Demirezen seçimi takip etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!