MHP ve AK Parti İl Başkanlarından ’Aliağa’ açıklaması
Reklam

MHP ve AK Parti İl Başkanlarından 'Aliağa' açıklaması

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İl Başkanlığına atandığı dönemde hayırlı olsun ziyaretini ilk gerçekleştiren MHP İl Başkanı ve Yönetimine, iade-i ziyareti bugün gerçekleştirdi. Sürekli Aliağa ilçesinde meclis üyelerinin istifasına yönelik soruları yanıtladı.

11 Temmuz 2019 - 17:09 - Güncelleme: 11 Temmuz 2019 - 17:37

Didar DEMİRCİ- İl Başkanı atandıktan sonra, ilk hayırlı olsun ziyareti MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ve yönetiminin gerçekleştirdiğini belirten AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “ Bende ilk iade-i ziyaretimi Veysel Şahin, Cumhur İttifakına yaptım. Bu resmi bir ziyaret arkadaşlar biz haftada bir iki kez telefonla görüşerek süreci değerlendiriyoruz. İzmir’le ilgili görüş alışverişimizi yapıyoruz. Bugünkü ziyaretimiz tamamen iade-i ziyaret, resmiyet” dedi.

Yerel Seçimlerde Cumhur İttifakı olarak uyum içinde çalıştıklarını belirten Başkan Sürekli, “İzmir’de en son Yerel Seçimlerde çok güzel çalışmalar gerçekleştirdik. Arkasından Sayın İl Başkanım ve ekibi İstanbul’da çalışarak bize büyük katkıları oldu ben kendilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


YEREL MUHALEFETİ İZMİR’DE BİRLİKTE YAPACAĞIZ

Dün AK Parti İl binasında CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in ziyaretini hatırlatarak, yerel yönetim konusundaki konuşmalarına değinen Sürekli, “Yerel muhalefeti İzmir’de birlikte yapacağız… Sayın İl Başkanımızın projelerle ilgili taleplerini isteklerini alacağız önem veriyoruz… 4 yıllık seçimsiz dönemde bizler ne yapmamız gerekiyorsa Cumhur İttifakı olarak -bunu CHP’ye de söyledik- çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

ANLAMLI BİR HAFTADA, YOĞUN BİR HAFTADA OLDU ZİYARET

Bosna katliamının ve 15 Temmuz’un yıl dönümü olduğuna dikkat çekerek, anlamlı bir günde, yoğun bir günde ziyaretin olduğunu belirten MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, Kuzey Irak’taki pençe operasyonlarına değindi. Şahin, “Kuzey Irak’ta Türk Devleti’nin pençe operasyonu devam ediyor. Haçlı saldırıları devam ediyor. Türk Devleti’nin karşı koyuşları mücadelesi devam ediyor. Bu bana şunu hatırlatıyor. Ülkedeki milli güçlerin, partilerin bir arada olması gerektiğini hatırlatarak bizi de mecbur ediyor. Buna bizler sırf haçlı saldırılarına inat bir arada olmamız gerektiğine inanıyorum… İzmir içinde aynı şekilde…” diye konuştu.

Şahin’in konuşmasının ardından Sürekli, şu yorumu yaptı;

“Milletvekilli seçildiğimde bu katliamın anma etkinliğine katılmıştım. Hakikaten bir trajedi! Her zaman bunun anılması oradaki yaşanan zulümlerin ifade edilmesi lazım ben lanetliyorum dünyadaki bu zulümlere karşı Cumhur ittifakı hep beraber birlikteliğini sürdürerek mücadeleye devam edecek…”

Ayrıca Sürekli, Kınık ilçesinde bir vatandaşın yıldırım isabet etmesi sonucu hayatını kaybetmesine değinerek başsağlığı diledi.


“BENİ BİLEN BİLİR”

Aliağa’da 4 meclis üyesinin istifasıyla ilgili bir gazetecinin sorduğu soruları yanıtlayan Sürekli, “Bakın biz beraberiz! Onlar, AK Parti’nin MHP listelerinden seçilmiş üyeleridir. Bu arkadaşların dönüşleriyle ilgili işleyen bir süreç orada farklı bir algı oluşmuş olabilir. Onları ilçe başkanları takip ediyor” dedi.

Sürekli, meclis üyelerine bu konu hakkında baskı kurduğu iddialarına ise “Beni bilen bilir” cevabını verdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'nün sözde üst düzey yöneticisi İzmir'de yakalandı
FETÖ'nün sözde üst düzey yöneticisi İzmir'de yakalandı
TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca vefat etti
TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca vefat etti