Millet İttifakı’nda Ekrem İmamoğlu krizi mi yaşanıyor?

Millet İttifakı’nda Ekrem İmamoğlu krizi mi yaşanıyor?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın isimleri etiketleyerek yaptığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü paylaşımı tepkilere neden oldu.

08 Mart 2021 - 10:00

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile kutladı. Bu paylaşım sosyal medya kullanıcıları tarafından tepkilere neden oldu.

İYİ Partili isimlerin yaptığı açıklamalar sonrası İYİ Parti içerisinde, CHP ve HDP ile olan gizli ittifaka karşı bir isyan başlatıldığı iddiası gündeme geldi.

Tepkilerin bazıları ise şöyle:

AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI KABAKTEPE: BİTİREMEDİNİZ SEÇİM DİYETİNİZİ

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, ''Ödeye ödeye bitiremediniz seçim diyetinizi. Ben de evladını vatan uğruna şehit veren tüm şehit annelerinin, yavrularını terör örgütü PKK’nın elinden kurtarmak için HDP binasının önünde bekleyen Diyarbakır Anneleri’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içim buruk bir şekilde kutluyorum'' ifadelerini kullandı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ'TAN TEPKİ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktai, ''Eli kanlı terör örgütüne destek verenlerin, YPG’ye sırtını yaslayanların, Yasin Börü ve Eren Bülbül’ü katledenlerin, Diyarbakır annelerine sağır kalanların, 13 yiğidimizi mağarada şehit edenlere tek cümle edemeyenlerin #8MartDünyaKadınlarGünü kutlu olmasın...'' dedi.

İYİ PARTİ'DEN DE TEPKİLER VAR

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ''Anneleri yıllardır evlâtsız bırakan bir cinayet şebekesine mesafesizliğini milli hassasiyet ve haysiyet itirazımız olarak ifade ettiğimiz HDP ve siyasilerinin isimlerinin, şehit annelerine borcunu vatan borcu bilen Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum'' ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİLİ KIDIK: TERÖRİSTLERLE ANILMA İTTİFAKI YAPMADIK

İYİ Parti İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık, ''Seçim ittifakı yaptık, teröristlerle anılma ittifakı yapmadık'' paylaşımında bulundu.

AK PARTİ'Lİ ÖZALAN'DAN MERAL AKŞENER'E SORU

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, ''Aynı ittifakta olduğunuz için, Pervin Buldan'la aynı tweette kutlamış sizi. Sizden de yanıt bekliyor. Orada mısınız?'' paylaşımında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP İzmir'de gözler 4 ilçeye çevrildi! Kongreler ne zaman yapılacak?
CHP İzmir'de gözler 4 ilçeye çevrildi! Kongreler ne zaman...
4. Karaburun Nergis Festivali başladı… Soyer: Akdeniz’in en büyük koku bahçesi
4. Karaburun Nergis Festivali başladı… Soyer: Akdeniz’in en...