Milletvekili Sındır: AKP karanlığa doğru hiç olmadığı kadar...

Milletvekili Sındır: AKP karanlığa doğru hiç olmadığı kadar büyük bir adım attı!

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, AKP ve MHP’nin oylarıyla geçen sosyal medya düzenlemesini sert sözlerle eleştirdi. Sındır, “Baskıcı, yasakçı, tek merkezci, parti devletinin, AKP iktidarının ‘Sosyal Medya’ya yasaklar ve sansür getiren kanun teklifiyle karanlığa doğru hiç olmadığı kadar büyük bir adım attı” dedi.

29 Temmuz 2020 - 16:27
Reklam

“NE TARİH NE DE VATANDAŞLARIMIZ AFFEDECEK”

Düzenlemeyle özgürlüklerin ortadan kaldırıldığını ifade eden Sındır, “AKP Grup Başkan Vekili Cahit Özkan yaptığı basın açıklamasında amaçlarını özetledi; ‘...bugün bütün konvansiyonel medya, belirli bir disiplin ve düzen içinde faaliyetini gösterirken tamamen başına buyruk faaliyet gösteren sosyal medyayı da bu çerçevede planlamış olacağız.’ Konvansiyonel medyayı halleden AKP’nin, sarayın asıl amacı Sosyal Medya mecralarında işlerine gelmeyen içeriğe müdahale edip ‘disiplin’ getirmekmiş meğer. Kısaca yüzbinlerce ‘dislike’tan rahatsız olan Saray’a “dikensiz gül bahçesi” isterlermiş. Sosyal medya düzenlemesi adı altında getirilen sansür düzenlemesini ne tarih ne de vatandaşlarımız affedecek” dedi.

“YAPTIKLARININ HESAPLARI MUTLAKA SORULACAK!”

Her alanda özgürlüklere pranga vuran AKP iktidarının, vatandaşın ifade özgürlüğünü de elinden almaya çalıştığını söyleyen Sındır, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Baskıcı, yasakçı, tek merkezci, parti devletinin, AKP iktidarının ‘Sosyal Medya’ya yasaklar ve sansür getiren kanun teklifiyle karanlığa doğru hiç olmadığı kadar büyük bir adım attı. İfade özgürlüğü mü dediniz?  Haber alma özgürlüğü mü dediniz? Özgür Basın mı dediniz? Yakında bunları talep etmenin de suçtan sayılmasına şaşırmayın! Ama bu düzene asla boyun eğmeyeceğiz. Bu düzen değişecek. Bu Saray’ın parti devletinin yasakçı ve baskıcı iktidarı gidecek. Yaptıklarının hesapları mutlaka sorulacak! Ülkemiz mutlaka özgürleşecek. Yakındır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı kalkıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı...
Bebeğiyle denize atlayan kadın tutuklandı
Bebeğiyle denize atlayan kadın tutuklandı