Muharrem İnce’den ‘sert’ Menemen’ çıkışı: “Rezil...

Muharrem İnce’den ‘sert’ Menemen’ çıkışı: “Rezil oldun”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce partisinin Menemen İlçe Binasının açılışında sert konuştu. İnce, “Bizim partimizde Genel Başkanın keyfi üzerine Tahir Şahin, Muharrem İnce’yi destekledi; onun için onu aday yapmayalım keyfiyeti olamaz bizde. Kimi desteklerse desteklesin. Ben bunlarla ilgilenmiyorum. İster beni desteklesin, ister başkasını desteklesin. Dürüst mü, başarılı mı, seçimi kazanır mı ben ona bakarım. Sonra rezil olursun bak, rezil oldun” dedi.

13 Kasım 2021 - 16:20

Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR - Bir dizi programa katılmak için İzmir’e gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ilk olarak partisinin Aliağa İlçe Başkanlık binasını açtı. Açılış öncesi açıklamalarda bulunan İnce, “bu iktidar değişmeli, gitmeli. Ama muhalefetin de gitmesi lazım. Türkiye’ye toptan bir temizlik lazım” dedi.

“BİZİM AMACIMIZ KAVGA ETMEK DEĞİL”

Menemen İlçe Başkanlığı açılışı öncesi konuşan İnce, “Ben ilçe başkanlığı açacaktım siz miting hazırlamışsınız. Bundan 3 sene önce meydanlarda Erdoğan da bende bir şey diyorduk. Erdoğan, “ver yetkiyi gör etkiyi” diyordu. Ben ise Erdoğan bir daha seçilirse dolar 8-10 lira olurdu dedim, başardı sonunda. Doları 10 lira yaptı. 4 atmıştı, Cumhurbaşkanı seçilip tek adam olunca dolar 10 TL oldu. O zaman dediğimi şimdi erkenden bir daha uyarıyorum. Bir bu kafayla devam ederse dolar 15 lira olur. Bazı uyanıklar maaşı dolarla mı alıyorsunuz diyorlar. Maaşı dolarla almıyoruz ama mazotu, doğalgazı, ilacı, gübreyi dolarla alıyoruz. Memleketi göz göre göre batırıyor bunlar. Millet KDV ödüyor doğalgaza. Bu ne KDV’si? Nedir bu KDV’nin açılımı, katma değer vergisidir. Katma değer vergisi değişti, katmerli devlet vergisi oldu. Demin çiçek yağı almış birisi? Kaça aldın dedim, 70 TL dedi. Artık peyniri gramla, çiçek yapını bardakla, ekmeği lokmayla, meyveyi taneyle alacağız. Gidişat bu. Bu durumda muhalefet olarak, yeni kurulmuş bir parti olarak, mevcut muhalefet partilerinden farklı olarak millete bir reçete ve çözüm sunmak gerek. Bizim amacımız kavga etmek değil, milletin ve memleketin önünü açmak” dedi.

“MENEMENLİLER SEÇSEYDİ REZİL OLMAZDIN”

“İktidar Türkiye’yi kötü yönetirken muhalefette millete çözüm üretmiyor” diyen İnce, “Hesap soracağız diyor, kamu görevlilerini tehdit ediyor. Böyle olmaz. Hesap sorma görevi siyasetçiye ait değildir, yargıya ve mahkemelere aittir. Siyasetçinin görevi refahı nasıl yükselteceğini,  huzuru nasıl sağlayacağını, verimi ve üretimi nasıl arttıracağını söylemek zorundadır. Bu seçimde bir ilk yapacağız. Hem iktidarı hem muhalefeti toptan göndereceğiz. Bu düzen bir yalan, talan, dolan ve iban düzenidir. Bu iban düzenini yıkacağız. Onun için yepyeni bir parti kurduk. Bizim partimizde öyle rezil olmak yok. Cumhurbaşkanı adaylığı için cv falan bırakamazsın, adayını partinin üyeleri seçer. Bizim partimizde Genel Başkanın keyfi üzerine Tahir Şahin Muharrem İnce’yi destekledi; onun için onu aday yapmayalım keyfiyeti olamaz bizde. Kimi desteklerse desteklesin. Ben bunlarla ilgilenmiyorum. İster beni desteklesin, ister başkasını desteklesin. Dürüst mü, başarılı mı, seçimi kazanır mı ben ona bakarım. Sonra rezil olursun bak, rezil oldun. Belediye meclis üyelerini Menemenlilere seçtirmeyip, Ankara’dan belirlersen onlar seni rezil eder burada, rezil olursun. Menemenliler seçseydi rezil olmazdın. Memleket Partisi’nde genel başkanı kurultay delegeleri değil üyeler seçecek. Parti tabanımın istediğini yaparsan Menemen’deki gibi rezil olmazsın. Ben rezil olmak istemiyorum ama ben demokrat, özgürlükçü, halkçı olmak istiyorum. Sloganımız memlekete gibisi yok. Bunu başaracağız. Ben buna inanıyorum. Halden herkes şikayetçi. Herkes bu iktidarı gönderecekte yerine birini bulamamışlar. Biz Türkiye’de alternatif olmaya geldik. Ne Cumhur ne millet tel yol memleket diyoruz” diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı
İzmir'de korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı
Yücel’den Nasır’a gönderme: Bunlar reklam kokan hareketler!
Yücel’den Nasır’a gönderme: Bunlar reklam kokan hareketler!