Muhittin Böcek: Belediyelerimize ağabeylik yapacağız

Muhittin Böcek: Belediyelerimize ağabeylik yapacağız

CHP'li 252 belediye başkanı ile eşlerinin katıldığı Kardeş Kentler Çağdaş Kentliler temalı 2. Yerel Yönetimler Çalıştayında oncusehir.com’a çalıştayı değerlendiren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, küçük belediyelere deneyim aktarma imkanı buldukları gibi kardeş ilan edilen belediyelere de ağabeylik yapacaklarını söyledi.

24 Kasım 2019 - 12:16 - Güncelleme: 24 Kasım 2019 - 12:30

Mevlüt DAĞDEVİREN - İzmir Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen 2. Belediye Başkanları Çalıştayında görüştüğümzü CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, çalıştayların gerek belediye başkanlarının tanışıp kaynaşması, gerekse ortak projelerde buluşması için önemli fırsatlar yarattığını söyledi. 25 yıllık siyaset hayatında bu tarz toplantı, çalıştay ve fuarlara çok şey borçlu olduğunu ifade eden Başkan Böcek, “Böyle toplantıların her biri kendine özel ve güzeldir. Her toplantıda bir şeyler kazanıyoruz. 25 yıllık siyasi hayatımda bugünlere hep bu toplantılarla geldik. Her toplantı, her çalıştay çok önemlidir. Biz Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak da esnafla, tarım ve turizm sektörlerimizle bir çok çalışma ve çalıştay yapıyoruz. Yakın zamanda esnaf çalıştayı, tarım zirvesi yaptık, Perşembe günü dünya turizm fuarını Antalya’mızda gerçekleştiriyoruz. Bunların her zaman büyük faydasını gördük” diye konuştu.

4 KARDEŞ BELEDİYEYE AĞABEYLİK YAPACAĞIZ

Bu tarz toplantı ve çalıştayların özellile yeni seçilmiş belediye başkanlarına deneyim aktarma anlamında büyük önem taşıdığını da ifade eden Başkan Muhittin Böcek, “Tecrübeler aktarılıyor ve aynı zamanda ortak projeler geliştiriliyor. Mesela Genel Merkezimiz bize 4 tane kardeş belediye görevlendirdi. Onlar meclislerinde karar aldı biz de büyükşehir olarak oybirliği ile geçirdik. Onlara önerilerimiz oldu, Büyükşehir olarak bir ağabey gibi onlarla beraber yapılması gereken ne varsa birlikte çalışıyoruz. Az para ile çok proje nasıl yapılabiliri gösteriyoruz. Çünkü ülkede bir ekonomik sıkıntı var, belediyelerde de sıkıntılar var.  Bunun iktidarı muhalefeti fark etmiyor, bu anlamda biz elimizden geldiğince tasarrufa gidiyoruz. 2020 yılı bizim hesabımızı kitabımızı en iyi şekilde yapıp tasarruflarla geçireceğimiz yıl olacak. Ardından 2021-2022 ve 2023 yılları projelerimizi gerçekleştirme yıllarımız olacak. Bu toplantılarda işte bu vizyonumuzu da paylaşma imkanı buluyoruz. Belediye başkanlarının tanışması ve kaynaşma ile birlikte aynı zamanda ortak projelerde buluşmaları anlamında bu çalıştayın çok faydalı olduğu kanaatindeyim” dedi.

İSTANBUL’DAN SONRA EN BÜYÜK İL ANTALYA

Antalya’nın turizm sektörü açısından da değerlendirmesini sorduğumuz Başkan Böcek, 2019 yılı için koydukları 16 milyon turist hedefine çok yakın olduklarını ve 31 Mart 2019 tarihi itibariyle bu hedefi tutturacaklarını anlattı. Böcek, 2020 turizm sezonu açısından da umutlu olduklarını, 2019 yılından da daha iyi bir sezon beklediklerini söyledi. Sektörle yaptıkları görüşmelerde rezervasyonların iyi gittiği ve hiçbir sıkıntının bulunmadığı yönünde bilgi aldığını aktaran Başkan Böcek, “Biliyorsunuz Türkiye’ye gelen turistin yüzde 67’si Antalya’mıza gelir. Antalya’mızın nüfusu 2 milyon 462 bin olsa da 4 milyon yurdum insanı, 16 milyon da turist ağırlayarak, aslında 22 milyon 400 bin kişiye hizmet veriyoruz. Dolayısıyla İstanbul’dan sonraki en büyük il konumundayız” diye konuştu.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otomobilde tabancayla vurulan şahıs yol kenarına bırakıldı
Otomobilde tabancayla vurulan şahıs yol kenarına bırakıldı
Son 24 saat... 839 yeni tanı... 25 vefat... 989 iyileşen...
Son 24 saat... 839 yeni tanı... 25 vefat... 989 iyileşen...