Murat Yeşiltay: Buca için ter dökme vakti

Murat Yeşiltay: Buca için ter dökme vakti

Ak Parti Genel Merkez yönetimi tarafından yeni dönem için Buca İlçe Başkanı olarak atanan Murat Yeşiltay, görevi İlçe Eski Başkanı Ali Boyla'dan devralarak, görevine resmen başladı.

15 Nisan 2020 - 19:39 - Güncelleme: 15 Nisan 2020 - 20:19

Ak Parti İzmir'de ilçe kongreleri devam ederken baş gösteren Kovid-19 salgını, kongrelerin ertelenmesine neden olmuştu. Bu sürecin yönetimde herhangi bir zaafiyete neden olmaması için yeni dönem için görevlendirilen ilçe başkanları görevleri fiilen devralmaya başladı. 
Genel Merkez kararı ile Buca İlçe Başkanlığı görevi tevdi edilen Murat Yeşiltay da bugün önce İzmir İl Başkanlığında ardından da Buca İlçe Başkanlığında yapılan törenlerle görevi İlçe Eski Başkanı Ali Boyla'dan devraldı. 

ŞEREFLİ BİR GÖREV
Ak Parti Buca İlçe Başkanı Murat Yeşiltay, göreve teslimi sırasında yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın olurları, Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir'in tensipleri ve İzmir İl Başkanımız Sayın Kerem Ali Sürekli'nin teveccühleri ile bugün şahsıma tevdi edilen Buca İlçe Başkanlığı görevi, benim için şerefle omuzlayacağımız Türkiye davasını çok daha ileri götürmek için yüksek gayret göstereceğimiz onurlu bir görevdir. Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki bu hareketin hangi kademesinde olursa olsun görev yapmak, büyük bir şereftir" dedi. 
 
ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİM
Yeni dönemde vefa, samimiyet, güçlü iletişim, ortak akıl ve katılımcılığın anahtar kelimeler olacağını ifade eden Yeşiltay, "Samimiyetle gayret gösterip, güçlü iletişim kuracak, ortak akılla hareket edecek ve katılımcı siyaset anlayışıyla gece gündüz Buca İlçemiz için çalışacağız.
Geçmiş ve gelecek arasında sağlam bir köprü kurup, vefa ve samimiyeti her zaman diri tutacağız. Vatandaşlarımız, partimizin 2001 ruhunu Buca teşkilatımızda net bir şekilde görecek" diye konuştu.

BUCA İÇİN TER DÖKME VAKTİ
Yerel seçim öncesinden başlayarak bugüne kadar görev yapan Ali Boyla'ya da teşekkür eden Yeşiltay, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ali Boyla Başkanımız nezdinde bugüne kadar görev yapmış ilçe başkanlarımıza ve geçmişte görevde bulunmuş tüm teşkilat mensuplarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Bu süreçte teveccühlerinden dolayı Son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Hamza Dağ, MKYK Üyemiz Sayın Mahmut Atilla Kaya, 1. Bölge Milletvekillerimiz, Sn. Ceyda Bölünmez Çankırı, Sn. Cemal Bekle,  İl Başkanımız Sayın Kerem Ali Sürekli başta olmak üzere, İl Teşkilat Başkanı Sn. Nail Kocabaş’a, Yönetim Kurulu Üyelerimize ve tüm teşkilatımıza şükranlarımı arz ediyorum. Partimizin İlçe Başkanı olarak, tüm teşkilatımızla, Buca İlçemiz ve Türkiye’miz için çok çalışıp, ter dökeceğimiz günler için şimdi yollara düşme vakti..."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nebi YÜKSEK
    7 ay önce
    Murat başkanıma hayirli olsun diyorum. Ali başkanıma da emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan'dan kısıtlama sinyali!
Erdoğan'dan kısıtlama sinyali!
İzmir'deki yangında 1 can kaybı!
İzmir'deki yangında 1 can kaybı!