Musa Orhan, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından ihraç edildi

Musa Orhan, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından ihraç edildi

Nitelikli cinsel saldırı suçundan hakkında kovuşturma yürütülen Musa Orhan, Jandarma Genel Komutanlığından ihraç edildi.

31 Ağustos 2020 - 18:10 - Güncelleme: 31 Ağustos 2020 - 18:20

Bu flaş gelişmeyi İçişleri Bakanlığı duyurdu. 'Nitelikli cinsel saldırı' suçundan hakkında kovuşturma yürütülen Musa Orhan'ın "Devlet memurluğundan çıkarma" cezası verilmesi kararıyla Jandarma Genel Komutanlığından ihraç edildiğini bildirdi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Nitelikli cinsel saldırı suçundan hakkında kovuşturma yürütülen Musa Orhan isimli şahıs, İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulunun 31.08.2020 tarihli 'devlet memurluğundan çıkarma' cezası verilmesi kararıyla Jandarma Genel Komutanlığından ihraç edilmiştir."

Orhan, Siirt Valiliğinin 16 Temmuz 2020 tarihli oluru ile açığa alınarak görevinden uzaklaştırılmıştı.

NE OLMUŞTU?

İperk Er'in intiharının ardından, cinsel istismar suçlaması ile hakkında yürütülen soruşturmada Musa Orhan gözaltına alınmış, sonrasında ise tahliye edilmişti. Savcılığın itirazını reddeden mahkeme, adli kontrol ile serbest bırakılma kararını bozmadı.

MUSA ORHAN KİMDİR?

Batman'da ailesiyle birlikte yaşayan İpek Er, Musa Orhan'dan kendisini evlenme vaadiyle kandırdıktan sonra tecavüz ettiği iddiasıyla şikâyetçi oldu. İpek'in iddialarına göre, Siirt'te buluştuğu Musa Orhan kendisine alkol ve uyuşturucu hap içirip zorla birlikte olmuştu. İpek Er daha sonra intiharı  ile Türkiye'nin gündemine gelmişti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Menemen Belediyesi Meclis Üyeleri yeni başkanı seçiyor
Menemen Belediyesi Meclis Üyeleri yeni başkanı seçiyor
Ak Parti Menemen adayını açıkladı
Ak Parti Menemen adayını açıkladı