Mustafa Karaman: Baymar ile Bayraklı’da her ailenin bütçesine...

Mustafa Karaman: Baymar ile Bayraklı'da her ailenin bütçesine katkı

CHP Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Karaman, ilçede heyecan uyandıran bir proje daha açıkladı. Karaman, “Tansaş örneğinde olduğu gibi kuracağımız Baymar marketler zinciri ile hem 1000 kişiyi istihdam edeceğiz hem de her ailenin bütçesine katkı yapacağız. Bu proje, yüzde 85'i gecekondu olan bir ilçede sosyal belediyeciliğin gereğidir” dedi.

11 Ocak 2019 - 13:40 - Güncelleme: 11 Ocak 2019 - 13:51

Cumhuriyet Halk Partisinin Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Karaman, gecekondularda doğup büyümüş bir isim olarak projelerinde öncelikle vatandaşın ekonomisini güçlendirmeyi hedefliyor. Bayraklı halkının işsizlik sorununa çözüm getirecek ve her evin mutfak harcamasına katkı koyacak bir yerel market zinciri tasarlayan Karaman, bunun gerekçesini şöyle anlatıyor:

“İzmir’de daha önce yapılmış ve çok başarılı olmuş bir Tansaş örneği var. Biz bunu Bayraklı’da neden yapmayalım. Burada bir çok önceliğimiz var. Bayraklı’nın her mahallesine en az bir tane Baymar marketi açtığınızda her şeyden önce yaklaşık 1000 kişi istihdam ediyorsunuz. Bu rakamı dört ile çarptığınızda bu istihdam ile 4 bin kişinin hayatına doğrudan katkı yapıyorsunuz. Dahası var hesaplı fiyatlarla Bayraklı’da her ailenin bütçesine katkı yapmış olacağız. Aynı market sepetine 100 TL vereceğine 80 TL belki de 70 TL ödeyecek. Bayraklı halkı gidip ucuz marketlerde alışveriş yaptığında bunun katma değeri başka yerlere gidiyor. Baymar ile bu katma değer de ilçemizde kalacak.”

KALİTELİ VE YEREL OLACAK

Baymar marketler zincirinin ürün kalitesi olarak bugün herkesin bildiği ve gittiği marketlerden daha kaliteli ama daha ucuz olacağını ifade eden Karaman, “Zincir marketimizin bir faydası daha olacak. İzmir aynı zamanda önemli bir gıda üretim merkezidir. Alımlarımızı İzmirli üreticilerden yaparak, kentimize de katkı sağlayacağız. Aynı zamanda İzmir ve çevresinde yetişen taze mahsulleri alarak çiftçimize, köylümüze katkı yapacağız. Baymar demek; istihdam demek, hesaplı alışveriş demek ve hem Bayraklımıza hem de belediyemize kaynak sağlamak demektir” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Venezuela'da yeni darbe girişimi
Venezuela'da yeni darbe girişimi
Terhis işlemleri için çalışmalar devam ediyor
Terhis işlemleri için çalışmalar devam ediyor