Narlıdere’de, can dostlara özel protokol!

Narlıdere’de, can dostlara özel protokol!

Sahipsiz sokak hayvanlarının bakımı ve beslenmesi konusunda ortak çalışmalar yürüten Narlıdere Belediyesi ve Narlıdere Kent Konseyi, ilçede bulunan veteriner klinikleri ile protokol imzaladı. Protokol kapsamında, sahipsiz kediler kliniklerce ücretsiz kısırlaştırılacak, aşı ve tedavileri eksiksiz yapılacak. Başkan Ali Engin “Can dostlarımızı sahipsiz bırakmıyoruz” dedi.

08 Temmuz 2020 - 12:09

SOKAK KEDİLERİNE MİKROÇİP

Sokak canlarının bakımı ve tedavisi alanında çalışmalar yürüten Narlıdere Belediyesi; Narlıdere Kent Konseyi ve ilçede faaliyet yürüten 6 özel veteriner kliniği ile protokol imzaladı. Sahipsiz can dostların popülasyonun kontrolü ve farkındalığın arttırılması için imzanlanan protokolde, Narlıdere Kent Konseyi, klinikler ile  randevuları koordineli şekilde organize edecek, her hafta bir klinik 1 adet sahipsiz kedinin kısırlaştırma ve aşı işlemlerini ücretsiz yapacak. Kısırlaştırılan kedilere Narlıdere Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından mikroçip takılarak sisteme kaydedilip takibi yapılacak.

“CAN DOSTLAR BİZE EMANET”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Bizler Narlıdere Belediyesi olarak her zaman sokak canlarının yanında oluyoruz ve bu kapsamda Kent Konseyimiz ve 6 veteriner kliniğimizle protokolü imzaladık. Farkındalığı arttırmak ve can dostların bakım ve tedavisi için örnek teşkil edecek bir protokol oldu. Tüm taraflarımız için hayırlı olsun” dedi. Narlıdere Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Şimşek “Sokak hayvanları için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de feci kaza! 1 kişi hayatını kaybetti!
İzmir'de feci kaza! 1 kişi hayatını kaybetti!
İzmir'de cinayet şüphelisi 20 yıl sonra yakalandı
İzmir'de cinayet şüphelisi 20 yıl sonra yakalandı