Narlıdere’de dönüşümün parolası “ortak akıl”

Narlıdere’de dönüşümün parolası “ortak akıl”

Narlıdere Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanarak askıya çıkarılan kentsel dönüşüm planları kapsamında, Atatürk, 2.İnönü, Narlı ve Çatalkaya Mahallelerinde bulunan hak sahipleri için bilgilendirme toplantısı düzenledi. Başkan Ali Engin "Temennimiz ve uğraşımız, ortak akıl ve dayanışma ile bu süreci nihayete erdirmek" dedi.

26 Ekim 2021 - 12:42

Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen geniş katılımlı iki farklı oturumda, Atatürk ve 2.İnönü ile Narlı ve Çatalkaya mahalle sakinleri biraraya geldi. Süreç hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ali Engin, ortak akıl ve sağduyu ile hareket ettiklerini belirtti. Tek tek söz alan hak sahipleri de planlar hakkındaki görüşlerini dile getirdi. Toplantıya CHP İlçe Başkanı Mesut Durgun, mahalle muhtarları ve meclis üyeleri de katıldı.

“ÖRNEK BİR DÖNÜŞÜM GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Askıdaki planlar ile ilgili yasal sürecin tamamlanmasının ardından Dönüşüm Komitesi kuracaklarını belirten Başkan Engin “Temennimiz ve uğraşımız, ortak akıl, dayanışma ve sağduyu ile bu süreci nihayete erdirmek. Kuracağımız komisyon nihai kararı verecek. Askı sürecinin ardından yasal prosedürü hızla tamamlayacağımızı ve İzmir’e, belki Türkiye’ye örnek bir dönüşüm yapacağımızı düşünüyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cihanbeylerde Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonuna adaylığını açıkladı
Cihanbeylerde Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonuna...
Milletvekili Çankırı: Partimizde kadınlar siyasetin öznesi
Milletvekili Çankırı: Partimizde kadınlar siyasetin öznesi