Necati Şahin: Ciddi bir sürece giriyoruz, ben de adayım

Necati Şahin: Ciddi bir sürece giriyoruz, ben de adayım

CHP Bayraklı İlçe Başkanlığına atanan Kayyum Başkan Necati Şahin, önümüzdeki günlerde gerçekleşeceği tahmin edilen kongrede aday olacağını açıklayarak, “Kim seçilirse seçilsin bu süreç bittikten sonra biz yine onlarla kader birliği yapacağız. Önümüzdeki süreç dargınlıkların, kırgınlıkların olacağı bir dönem değil. Çok ciddi bir sürece giriyoruz. Burada da seçilecek olan arkadaşlarımız iki tane önemli seçim atlatacaklar. Buna çok hazır olmamız lazım” dedi.

29 Aralık 2021 - 16:40 - Güncelleme: 30 Aralık 2021 - 08:10

Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR – Cumhuriyet Halk Partisi Bayraklı İlçe Başkanlığı’nda 10 yönetim kurulu üyesinin istifa etmesinin ardından yaşanan çalkantılı süreç; MYK’nın Necati Şahin’i başkanlığa ataması sonucu sonlandı. Necati Şahin Başkanlığındaki geçici yönetim kurulu, 14 Aralık günü görev başı yaptı.

14 Aralık’tan bu yana yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Şahin, başkanlık sürecinin iyi gittiğini ifade ederek, “Geçici yönetim olarak atandık. Ama biz geçici gibi çalışmıyoruz. Sürekli görevde gibi gerekeni yapıyoruz. Şu anda mahallelerde, delegelerle ve mahalle temsilcileri ile toplantılar yapıyoruz. Genel Başkanımızın üzerinde çok durduğu ‘aile sigortası’yla ilgili delegelerimize ve mahalle temsilcilerimize bilgi vereceğiz. Onlarla tanışacağız, ilçemizle ilgili konuşacağız. Ne gerekiyorsa yapacağız. Biz partimize ne kadar hizmet edebilirsek mutlu oluruz” şeklinde konuştu.

“PARTİ ÇALIŞMASI YAPIYORUZ”

Mahallelerde toplantılar yapıp çeşitli gruplar kurduğunu ifade eden Şahin, “Şu anda seçime yönelik bir çalışmamız yok. Seçim süreci de belli değil zaten. Seçimin belli olmadığı süreçte kalkıp seçim için çalışmak yanlış olur. Biz, mahalle örgütümüze ve delegelerimize mesaj attık. Yeni yılda bir araya geleceğiz. Siyaseti, önümüzdeki sorunları veya birbirimize nasıl yardımcı olabiliriz gibi konuları ele alacağız. Karşılıklı olarak dinleyip konuşacağız. Çözüm arayıp yardımcı olacağız. Aynı zamanda dediğim üzere aile sigortası konusunda da bütün arkadaşlarımı bilgilendireceğim. Broşür vereceğim ve sahada çalışmalarını isteyeceğim. Toplantıların ana amacı budur. Biz bir parti çalışması yapıyoruz. Bu toplantılarımızı bitirdikten sonra da sandıkta görevli arkadaşlarımızı gözden geçirip bir araya geleceğiz. Sandık görevlilerinin önemini anlatacağız. Ayrıca güvenlik esasına dayalı çok çeşitli gruplar oluşturuyoruz. Onlara bir takım formlar dağıtacağız. İnsanlar oradan bakarak hangi grupta olmak istiyor, hangisinde daha yeterli olabilecekse o gruplarda çalışmalar yapacaklar” dedi.


“BELEDİYEMİZ VE BELEDİYE BAŞKANIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ”

Önceki dönemde örgüt ile belediye arasında yaşanan tartışmalar hakkında konuşan Şahin, “Önceki yönetimle ilgili benim herhangi bir şey söylemem doğru olmaz. Onlar da bizim arkadaşlarımız. Özellikle içinde bulunduğumuz siyasi süreç ve konjektürde kimseyi kaybedecek, kıracak, üzecek hiçbir pozisyonumuz olamaz. Biz zaten öyle bir şeyin içine girmeyeceğiz. Onlar kendi aralarında olan olaylardır. Yaşandı ve bitti olarak kabul ediyoruz. Biz sürecin tamamen dışındayız. O boşluktan doğan süreçte bize Genel Merkezimiz tarafından görev verildi. Biz de görevimizi başarıyla gerçekleştireceğiz. Belediye bizim belediyemizdir. Belediyemiz Cumhuriyet Halk Partili bir belediyedir. O yüzden bizim belediyeyle uyum içerisinde el ele, gönül gönüle vererek çalışacağız. Ben tüm örgütü dinliyorum. Örgütten bize gelen herhangi bir talep, sorun varsa tabi ki Belediye Başkanımıza bunu anlatacağız. Birlikte çözüm için gayret edeceğiz. Tabi ki belediyemiz ve belediye başkanımızın yanında olacağız. Bu bizim görevimiz zaten” diye konuştu.

“ADAY OLAN HERKESE İLÇENİN KAPISI SONUNA KADAR AÇIK”

“Herkesin seçme ve seçilme hakkına son derece saygılıyız” diyen Başkan Şahin, “Bize ‘ben adayım’ diye müracaat eden insanlara ilçemizin kapısı sonuna kadar açık. Onların hepsi bizim partili arkadaşlarımız. Bizden ne isterlerse bilgi, belge veya doküman her şey emirlerinde. İlçemizin kapısı sonuna kadar açık. Bu konuda ciddi olan bütün arkadaşlarımın, adaylık açıklamalarını ilçede yapmalarını rica ediyorum. Gelsinler. Bizlerde yanlarına oturacağız. Adaylığını beraber açıklayacağız. Ellerini kaldıracağız. Sonuç olarak CHP kazansın istiyoruz. Aday arkadaşlarıma da söyledim, söylemeye de devam ediyorum. Ben arkadaşlarımızın adaylık açıklamalarını mesaj olarak bile atarım. Şu gün, şu saate, şu arkadaşımız adaylık açıklaması yapacak diye. Hiçbir bir sorun yok. Hepsine son derece saygılıyım” dedi.

“BİZE YAPILMASINI İSTEMEDİĞİMİZİ BAŞKASINA YAPMAYACAĞIZ”

Gerçekleşen kongrede aday olacağını açıklayan Şahin, “Herkesin hakkı olduğu kadar zannedersem bizim de hakkımız var. Kongrede adayım. Kim seçilirse seçilsin bu süreç bittikten sonra biz yine onlarla kader birliği yapacağız. Önümüzdeki süreç dargınlıkların, kırgınlıkların olacağı bir dönem değil. Çok ciddi bir sürece giriyoruz. Burada da seçilecek olan arkadaşlarımız iki tane önemli seçim atlatacaklar. Buna çok hazır olmamız lazım. Her şeyin demokrat olabilmesi için elimizden ne gelirse yapacağız. Masanın öbür tarafındayken bize yapılmasını istemediğimizi başkasına yapmayacağız. Bizim için bu çok değerli” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Tire’de silahlı kavga: 1 ölü
İzmir Tire’de silahlı kavga: 1 ölü
Çeşme’de uzman çavuşu bıçaklayarak öldüren zanlı tutuklandı
Çeşme’de uzman çavuşu bıçaklayarak öldüren zanlı...