Önceki dönem İlçe Başkanı Alper’den Susmuş ve Sandal’a...

Önceki dönem İlçe Başkanı Alper’den Susmuş ve Sandal’a eleştiri!

CHP Bayraklı İlçe Başkanlığı’nın Danışma Kurulu toplantısının basına kapalı kısmında Bayraklı önceki dönem İlçe Başkanı Cemalettin Alper, İlçe Başkanı Pınar Susmuş ve Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal hakkında eleştirilerde bulundu.

17 Ağustos 2021 - 22:21

Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR – Cumhuriyet Halk Partisi’nde(CHP) İzmir İl Örgütü’nde, danışma kurulu mesaisi Bayraklı ile devam ediyor.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş, CHP İzmir Milletvekilleri; Atila Sertel, Kamil Okyay Sındır ve Kani Beko’nun konuşmasından sonra kurul basına kapalı şekilde devam ediyor.

Basına kapalı kısımda Bayraklı önceki dönem İlçe Başkanı Cemalettin Alper, İlçe Başkanı Pınar Susmuş ve Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal hakkında eleştirilerde bulundu.

ALPER: EMEĞİ OLAN HERKESE TEŞEKKÜR ETMESİNİ İSTERDİM

Alper, konuşmasına Susmuş’un ilçe binası hakkında yaptığı eleştirileri dile getirerek başladı. Alper, Salonda olmayan bütün örgüte çok teşekkür ediyorum. Bir teşekkürü de örgüte çok gördüğün için. İlçe binasının çalışılmaz halde olduğunu söylüyor. İlçe binası, örgütün desteği ve Genel Başkanın Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun desteğiyle sıfırlanmış, patinajı yapılmış, bir kuruş borcu olmayan ve kasasında parası olan 3 tane yerel seçim, 9 seçimi CHP’nin örgütünün desteğiyle ben değil, biz diyerek sizlerin sayesinde CHP burada iktidar. Emeği olan herkese teşekkür etmesini isterdim. Parti yönetimlerinde değişiklik genelde iki şekilde oluyor. Bir başarısız olan gitmek zorundadır. Zaten başarısı olan yerel yönetimler için değişiklik kaçınılmazdır. İki, başarılı olan da gitmelidir. Çünkü başarılı rehaveti de beraberinde getirir. Şükür ki biz başarılı olduğumuz dönemde aday olmayarak partimizin bayrağını yeni bir arkadaşımıza devrettik. Partimizin bir neferi olarak çalışmaya devam ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. AKP iktidarı her seçim kesin kazanırız gözüyle baktığı Bayraklı’da partimizin altı oklu bayrağını göklerden indirmedik hiçbir zaman. Bunu sizlerle başardık. İçimizdeki bazı İrlandalılara rağmen ki onlar kendilerini iyi biliyorlar; DSP tezgahı üzerinde partimize kumpas kuranları unutmadık, unutmayacağız. Diğer ilçeler için söylemiyorum, Bayraklı’da ceketi koysan kazanır diyebileceğimiz bir ilçedir. Bayraklı, İzmir’in en önemli ilçelerinden biridir. İzmir’de Bayraklı’yı kazanmak Türkiye’de İstanbul’u kazanmakla eş değerdir” dedi.

“YAPILAN ALİCENGİZ OYUNLARINA BAŞVURDUĞUNU ANLATMAMA GEREK YOK”

Bayraklı’nın önemli bir ilçe olduğunu ifade eden Alper, “Bayraklı’nın ne kadar önemli bir ilçe olduğunu AKP’deki rantçı kadroların Bayraklı’yı ne kadar çok istediklerini, Bayraklı’yı AKP’ye geçirmek için yapılan alicengiz oyunlarına başvurduğunu anlatmama gerek yok. Bu salonda herke bunun bilincinde. Bir CHP’li olarak seçimde adeta destan yazdığımız başarıyı bazı isimler kendilerine mal etmeye çalışmadılar mı? Burası CHP, burada sen ben olmaz. Burada biz oluruz. 3 dönem üst üste belediyeyi kazandık. CHP, bir ilçe binası kazandı. Başta Sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu ve emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Ondan önceki yönetim döneminde geçmiş dönem ilçe başkanımız Sayın Levent Ölçer’in yönetimindeyken partimize bir araç kazandırdı.  O dönemin başkanına da ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“BAYRAKLI RANTÇILARIN ELİNDE KALMASIN DİYE UĞRAŞTIK”

Parmakla gösterilen bir örgüt olduklarını savunan Alper, “Bunu da kendine sayanlar sayesinde boşlamadık. Bunu Cemalettin Alper sayesinde de başarmadık. Biz olduğumuz için başardık. O bizler içinde yer alan herkese minnettarım. Hiç kimse CHP’den üstün değildir. Hiç kimse örgütünün üstünde değildir. Burası CHP burası bir insanın iki dudağı arasında çıkan sözlerle ve ona göre hareket eden bir parti değildir. Eşitlik, demokrasi, çoğulcu ve CHP gerçeğidir. Bizler Bayraklı’yı tırnaklarımızla kazıya kazıya kazandık. Ailemizden, çocuklarımızdan, her şeyden feragat edip kazandık. Çünkü Bayraklı’ya daha iyi bire yönetim gelsin, Bayraklı rantçıların elinde kalmasın diye uğraştık ve sizlerle başladık. Her kim ki kendisini CHP’den üstün görür, her kim ki CHP örgütünün yok sayarsa her kim ki Bayraklı’da CHP’yi 3 dönem üst üste iktidara taşıyanları, atanmışlarla değişirse karşısında başta bizi örgütümüzü, Bayraklı’daki CHP’lileri karşısına alacaktır. Bunu herkes böyle bilsin” dedi.

SANDAL’A SESLENDİ: BAŞARILI OLMAK İSTİYORSANIZ…

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’a seslen Alper, “Başarılı olmak istiyorsanız, Bayraklı’da çalışan, Bayraklı’da mücadele edenlerle çalışın. Bunlarla çalışırsanız başarılı olursunuz. Dışardan getirdiklerinizle Bayraklı’yı yönetemezsiniz, başaramazsınız. Seçim döneminde Bayraklı’da afişleri asan, çalışa kim varsa hepsine minnettarım. O süreci hep beraber yönettik ve bayrağımızı mazbatasını veren Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ve 54 meclis üyesine teslim ettik. Meclis üyelerimizde, belediye başkanımız gibi önce partiye, halka vatandaş, sonra kendini düşünecek. Çünkü bu örgüt onları meclis üyesi yaptı. Belediye başkanımızı da Bayraklı’ya partimizin atadığın seçti. Daha adil, daha adaletli, daha partiyi büyütür, çoğulcu bir şekilde hizmet etmesini sağlamak için sizlerle bizler ve Bayraklı’ya Millet İttifakı olmak üzere bütün destek bileşenlerini de hepsinde bizim üzerimizde emeği ve hakkı vardır. O hakkı unutmamamız lazım. O emeği unutmamamız lazım. O sinerji CHP’nin Bayraklı örgütünde ve Millet İttifakı’ndadır” dedi.

“BİR AN ÖNCE SİLKELENİN VE KENDİNİZE GELİN”

Alper konuşmasını şu sözleriyle sonlandırdı:

“Ben görevimi başarıyla ve onurla tamamlayarak partimizin bayrağını devrettim. Bir daha ilçe başkanı olmak gibi bir düşüncem söz konuş değildir. Tek hedefim var; Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’de kurduğu iktidar masasının etrafında Millet İttifakı’yla ve bileşenlerin desteğiyle her bir parti neferi gibi bende ilçemde, ilimde, ülkemde bugün de yarın da destek vermek için çalışıyorum, çalışacağım. Ancak geçen bir buçuk yıllık süreçte ilçe başkanı ve belediye başkanı arasındaki uyumsuzluk görüntüsü, ilçe yönetimi arasındaki sorunlar iktidara yürüdüğümüz bu süreçte örgüt ve halka olumsuz yansıtmakta. Bir an önce silkelenin ve kendinize gelin. Bize ve bu örgüte çiftelerimizi giydirmeyin. Bu örgüt ve Bayraklı sahipsiz değil. Biz CHP’yi ve Bayraklı’yı yolda bulmadık. Ben bu partide 3 sene örgüt başkanlığı yaptım. CHP’nin sorunları, sıkıntıları var. Bunları da dile getirmek lazım. İlçe yönetim kurulu üyeleri ile ilçe başkanım arasında büyük bir uyumsuzluk var. 3’er 3’er görevden alıp, 3’er 3’er istifaları isteniyor. Bayraklı buna alışkın değil. Belediye başkanı ve ilçe başkanım sokakta kol kola gezmeli, buna hiç kimse bir şey demez. Partinin iktidara gitmesi için örgütün sorunları çözülmesi için ilçe başkanı belediye başkanı iyi geçinmek zorunda. Belediye başkanı da ilçe örgütüne kapısını sonuna kadar açmalı. Hiçbir ile başkanı kendi bireysel menfaatleri için belediye başkanına gitmez. Örgütün karakteri için belediye başkanına gider. “

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MARMARİS MEDYA ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ AÇIKLANDI
MARMARİS MEDYA ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ AÇIKLANDI
Kemalpaşa için proje üretecekler
Kemalpaşa için proje üretecekler