Osman Kavala yeniden tutuklandı!

Osman Kavala yeniden tutuklandı!

Tahliyesinin hemen ardından yeniden gözaltına alınan Osman Kavala, 15 Temmuz'a ilişkin başka bir suçlama ile yeniden tutuklandı.

19 Şubat 2020 - 23:03 - Güncelleme: 19 Şubat 2020 - 23:16

Gezi Olayları davası nedeniyle tutuklu bulunan Osman Kavala, dün bu suçlardan beraat etmesinin ardından farklı bir suçlama ile nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilmişti. 8. Bulh Ceza'dan Osman Kavala için yeniden tutuklama kararı çıktı.

NEYLE SUÇLANIYOR?

İstanbul Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Osman Kavala hakkındaki sevk yazısında, Henri Barkey ile 15 Temmuz darbe girişiminden önce irtibatlı olduğu belirtilerek “Osman Kavala'nın 15 Temmuz darbe teşebbüsünün karar sürecine katıldığına dair bulgulara ulaşıldığı” iddia edildi.

CEBİR VE ŞİDDET KULLANARAK...

Ayrıca sevk yazısında Kavala'nın “Türkiye Cumhuriyeti devletinin anayasal düzenini cebir, şiddet kullanarak değiştirmeye teşebbüs” suçundan tutuklanması istenildi. Yazıda, “suçun niteliği, mevcut delil durumu, şüphelinin kaçma ihtimalinin bulunması” nedeniyle adli kontrol tedbirlerinin yetersiz kalacağı ifade edildiği öğrenildi.

SORUŞTURMA ABD'Lİ YETKİLİLER İÇİN BAŞLATILMIŞTI

15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ’ye yardım ettikleri iddiasıyla aralarında ABD’li savcı Bharara, CIA’in eski Başkan Yardımcısı Graham Fuller, Ortadoğu ve Türkiye uzmanı Henry Barkey gibi isimler hakkında soruşturma başlatılmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mola esnasında fenalaşan temizlik görevlisi hayatını kaybetti
Mola esnasında fenalaşan temizlik görevlisi hayatını kaybetti
İçişleri Bakanlığı 'Kademeli Normalleşme Tedbirlerini' duyurdu
İçişleri Bakanlığı 'Kademeli Normalleşme Tedbirlerini' duyurdu