Özdönmez’den Dağ’a tepki: "Hiçbir zaman spora siyaset...

Özdönmez'den Dağ'a tepki: "Hiçbir zaman spora siyaset karıştırmadık"

CHP Spor Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Spor ve Amatör Spor Kulüpleri’nden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Kemal Özdönmez, “Biz iktidara geldiğimizde hiç merak etmesinler, gereken her türlü desteği şov amaçlı değil gerçekten yapacağız. İşsiz kalan antrenörlere, kulüp çalışanlarına, personellerine, spor masörlerine destek olup onları unutmayacağız” dedi.

09 Şubat 2021 - 17:13 - Güncelleme: 09 Şubat 2021 - 17:32

ÖNCÜŞEHİR - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir’de bulunan amatör spor kulüplerine verilen destekle ilgili yaptığı açıklamada, “Çocuklarımızı ve genç sporcularımızı geleceğe hazırlayan spor kulüplerimizin salgından etkilenme düzeylerini minimum seviyeye indirmek için İzmir’de 274 spor kulübümüze toplamda 2 milyon 370 bin lira nakdi destek sağlanmıştır. İzmir’de vaat değil icraat siyaseti yapıyoruz” dedi.

ÖZDÖNMEZ: “TUNÇ SOYER VE İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYORLAR”

Konu hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi’nde Spor Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Spor ve Amatör Spor Kulüpleri’nden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Kemal Özdönmez, Dağ’a tepki gösterdi. Özdönmez, “Biz kimin vaat, kimin icraat yaptığını çok biliyoruz” diyerek, “İzmir Büyükşehir Belediyemiz spora ve sporcuya her zaman destek oldu. Büyükşehir Belediyemiz bugüne kadar yerel seçimlerden sonra amatör spor kulüplerine toplam 2 milyondan fazla aynı ve nakdi yardım yaptı. Ben Hamza Vekilimize soruyorum, “Siyasal iktidarda olan bir partinin Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yapması gereken asıl işi spor kulüplerine destek olmak değil mi zaten?  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ve ilçe belediye başkanlarımız her türlü desteği veriyorlar” şeklinde konuştu.

“YAPILAN YARDIMIN AMACINA ULAŞIP ULAŞMADIĞINI NASIL BİLECEĞİZ?”

Pandemi döneminde İzmir’de bine yakın antrenörün işsiz kaldığını söyleyen Özdönmez, “Bine yakın işsiz kalan antrenörle ilgili Hamza Vekilimizin yapabileceği bir şey var mı? Ben bunu merak ediyorum. Kulüplerin masörleri çalışanları, personeli, antrenörleri var. Bunlarla ilgili hiçbir destek yapılmadığı halde sadece amatör spor kulüplerine destek veriliyor. Amatör ligler oynanmadığından dolayı işten çıkan, para alamayan birçok futbolcu var. Onların aileleri var. Asıl bunlarla ilgili bazı şeyleri yapması gerekiyor. Öte yandan bu yardım yapılan dernekler neye göre seçildi? Hangi kıstasa göre belirlendi? Mesela içinde Çağla Kubat’ın yelken kulübü var. Bu kulübün yardıma çok mu ihtiyacı vardı? Hem bu yapılan yardımın amacına ulaşıp ulaşmadığını nasıl bileceğiz?” dedi.

“SPORU SİYASET MALZEMESİ YAPMADIK”

Bazı amatör kulüplerin kendisine ulaştığını ve “Kendilerine yakın olan kulüpler yararlanmış sanırım” dediklerini ileten Özdönmez, “Kulüplerin epey giderleri var. Verilen 5 veya 6 bin liralık yardımla sadece belli başlı, ufak tefek giderlerine yetecek. Birkaç özel dernek ve spor kulüpleri var, onlara destek sağlanıyor. Ama asıl ihtiyacı olan asıl destek verilemesi gereken kulüplere ve çalışanlarına destek verilmiyor. Bazı şeyler suistimal ediliyor. Hiçbir zaman spora siyaset karıştırmadık, sporu siyaset malzemesi yapmadık. Zaten belediyelerimiz gereken her şeyi yapıyor. CHP, 55-56’ya yakın partinin içinde tek Spor Kurulu olan, bununla ilgili Genel Merkez düzeyinde organize olmuş ve yapı oluşturmuş tek partidir. Biz iktidara geldiğimizde hiç merak etmesinler, gereken her türlü desteği şov amaçlı değil gerçekten yapacağız. İşsiz kalan antrenörlere, kulüp çalışanlarına, personellerine, spor masörlerine destek olup onları unutmayacağız” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mola esnasında fenalaşan temizlik görevlisi hayatını kaybetti
Mola esnasında fenalaşan temizlik görevlisi hayatını kaybetti
İçişleri Bakanlığı 'Kademeli Normalleşme Tedbirlerini' duyurdu
İçişleri Bakanlığı 'Kademeli Normalleşme Tedbirlerini' duyurdu