Özkanların Pazar Hasreti Bitti

Özkanların Pazar Hasreti Bitti

Bornovalıların 2 yıldır beklediği Özkanlar pazarı yeni yerinde bugün açıldı.

28 Aralık 2019 - 12:55

Didar DEMİRCİ - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Sözcüsü Özgür Hızal, AK Parti İl eski Başkanı Bülent Delican, Ak Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Ali Aslan, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP Bornova İlçe Başkanı Asım Güven ve Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ Bornova Yeni Özkanlar Pazarının açılışını gerçekleştirdi.

Haftanın 4 günü canlı olacak pazar yerinde, farklı ürünler Bornovalı vatandaşlara hizmet verecek. Salı kadınların el ürünleri, Perşembe sosyete ve tekstil Cumartesi sebze- meyve, Pazar günü de ikinci el otomobil satışı gerçekleşecek.

Özkanlar Yeni Bornova Pazaryeri açılışında konuşan İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Zekeriya Mutlu, “Önemli olan bu kente yapılacak hizmet ve katkıyı bir kez daha pekiştirmek. Bu açılışta katkısı olan Belediye Başkanımıza, Kara Yolları Genel Müdürlüğüne ve Hamza Dağ’a teşekkür ederim” dedi. Ardından pazarcı esnafına seslenerek yaptıkları işi temiz düzenli ve çevreye saygılı bir şekilde gerçekleştirmelerini isterdi.


“BELEDİYELERİN İŞİDİR DEMEDİK”

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, “Özkanlar Pazar Yeri açılışı bu bölgede ve Bayraklı’da yaşayan hemşerilerimiz için hayırlı uğurlu olsun. 2 yıl oldu 1 Ocak 2018 de bir dava vesilesiyle pazar yerinin kapatılmasına karar verildi. Biz bu belediyenin işidir demedik. Bu ilin vekili olarak, iktidarın bir temsilcisi olarak yapmamız gereken işler olmalı dedik. Pazarcılarımız ile 2 yılda çoğu kez bir araya geldik. Özkanlar Pazaryerinin verimli olması ve gelir seviyesi yüksek olan vatandaşlarımızın olması amacıyla pazarcılarımız için burası çok önemliydi. 2 sene zarfında bu mücadelelerinden vazgeçmeyen pazarcı kardeşlerimi kutluyorum. Çözüm noktasında birçok adım atılmasına rağmen bu konuda 31 Mart’tan sonra Bornova Belediye Başkanımızın yapıcı tavrından dolayı çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Ardından 2 tarihi olay diye devam eden İzmir Milletvekili Dağ, “Dün milli arabamızın tanıtımını gerçekleştirdik. Tüm tasarımı bize ait olan yerli otomobilimizi inşallah 2022’nin ikinci döneminde seri üretime geçireceğiz. Bu günde Özkanlar Pazar Yerini açıyoruz. Bu iki gün benim için çok önemlidir. Özkanlar pazar yeri bir markadır herkese hayırlı uğurlu olsun” dedi.


BORNOVA’YA 2020’DE 3 PAZAR YERİ DAHA

Özkanlar Yeni Bornova Pazarı açılışında konuşan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, yeni pazaryerlerinin müjdesini de verdi. Bornova Belediye Başkanı İduğ, “2 yıldır mağdur olan pazarcılarımızı 3 yıl daha mağdur etmemek için bugün pazarımızı açtık. Bu ülkede halkın yüzde 72’si pazarlardan alışveriş yapıyor. Bornova’da 45 mahallede 16 pazar yerimiz var. Bu pazaryerlerinden 17’ncisi 2020 yılında Naldöken Kandere ve Altındağ’da yeni pazar yeri açacağız. Bugün, süper marketler ve AVM’ler ülkemizi sardı. AVM’de domates 5 lira ama pazarda 50 çeşit domates var. 2 liradan 4 liraya kadar. Emeği geçen herkese çok ama çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Pazaryerinin özelliğinden bahseden Başkan İduğ, şunları dile getirdi:

“Burası 4 gün açık kalacak. Salı günü kadınlarımızın ekonomik özgürlüğü için bu pazar yerinde ürettiklerini yer parası vermeden satacaklar. Perşembe günü Bornova da tekstil isi yapan esnafımızın burada kıyafet satacak. Cumartesi sebze, pazar ise ikinci el otomobil satılacak. Sigorta şirketi ve ekspertiz burada olacak. Bunun yanında Bornova’ya ayın son haftasındaki Pazar günü antika pazaryeri olacak ve klasik otomobiller de burada olacak. 12 bin 219 metre kare bir alanımız oldu. Burada hayır isleri, iftarlar da yapabiliriz. Allah tüm esnafa bereketli isler nasip etsin.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MARMARİS MEDYA ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ AÇIKLANDI
MARMARİS MEDYA ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ AÇIKLANDI
Kemalpaşa için proje üretecekler
Kemalpaşa için proje üretecekler