Sağlık çalışanları: Ailelerimiz tehlikede!

Sağlık çalışanları: Ailelerimiz tehlikede!

Corona virüs saldırısı ile mücadele ederken en büyük risk altındaki grup olan sağlık çalışanları, ölümcül virüsü ailelerine taşımamak için evlerine gitmek istemiyor. Sosyal medyadan seslerini duyuran bazı sağlık çalışanları, "Çalıştığımız hastanelere yakın otellerde konaklama imkanı sağlansın" diyor.

23 Mart 2020 - 00:28

Türkiye'nin her akşam saat 21.00'te fedakarlıklarını alkışladığı sağlık çalışanları, pek de gündeme gelmeyen büyük bir dram daha yaşıyor. Bir yandan corona virüs kapmış hastalarla doğrudan temas ederken her an bu ölümcül virüsü kapma riski altında olan sağlık çalışanları, diğer taraftan bu virüsü çalıştıkları hastaneden alıp evlerine ve ailelerine taşımaktan korkuyor. 

NE OLUR EVE GİTMEYELİM!
Bugüne kadar çok fazla gündeme gelmese de binlerce sağlık çalışanı her akşam evine büyük bir korku ile gidiyor. Belki de imkanı olanlar evlerine ve ailelerine hasret kalmak pahasına geceyi evlerinde geçirmiyor. Ancak, yüzbinlerce sağlık çalışanının böyle bir imkanı yok. Onlar hergün corona virüs kapmış hastalara  doğrudan müdahale ediyor, mesai bitiminde ise büyük bir endişe ile evlerine ve ailelerine gidiyorlar. 

KENDİMİZ İÇİN KORKMUYORUZ AMA...
Yaşadıkları bu korkuyu ve bu ölümcül hastalığı ailelerine bulaştırma riskini almak istemeyen bazı sağlık çalışanları çığlıklarını sosyal medyadan duyurdular. İşte o çalışanlardan biri, "Acil hemşiresiyim, ben çalışmaktan bu vatana hizmet etmekten gurur duyuyorum. Ben ve arkadaşlarım, kendimizden geçtik korkmuyoruz. Ama ailemize, evimize korona taşımak istemiyoruz. Hastaneye yakın otellerde sağlıkçılara konaklama imkanı sağlanmalı, sesimizi duyun lütfen" diye seslendi. 

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Güner görgül
    3 ay önce
    Boş konuşmalar çok. Alkış, güzel birşeye yaramıyor. Devletten bir kişi çıkmalı ve tıp dünyasındaki insanları maddi manevi destek vermeli. Çok. Miktarda diyanete Alınan din eğitimi bile olmayan imamlar hastanelerde temizlikte çalıştırılması.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mavişehir arsalarında İzmir'in istediği mi oluyor?
Mavişehir arsalarında İzmir'in istediği mi oluyor?
Ahşap Palete Can Verdi, Mobilyada Markalaştı
Ahşap Palete Can Verdi, Mobilyada Markalaştı