SANATIN MİMARLARI AVCILAR’DA

SANATIN MİMARLARI AVCILAR’DA

Avcılar İnşaat, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Bornova Halk Eğitim Merkezi’nde resim ve el işi sanatları ile uğraşan kadınları ağırladı. Kursiyerlerin eserlerinden oluşan sergi ise görenleri hayran bıraktı.

09 Mart 2019 - 15:43

Avcılar İnşaat, Kadınlar Günü dolayısıyla çok anlamlı bir etkinliğe imza attı. Bornova Halk Eğitim Merkezi’nde çeşitli dallarda eğitim gören ve sanat yapan kadınları, eserleri ile birlikte ağırladı. Avcılar Effect’te açılan sergi büyük ilgi görürken, serginin açılışını ise Bornova Kaymakamı Fatih Genel, Avcılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı ve 8 Mart’ın ruhuna uygun olarak sanatçı kadınlar ile Avcılar İnşaat’taki kadın personeller birlikte kesti.

30 kadın kursiyerin, kurs eğitmenleri ile birlikte katıldığı sergide onlarca eser sergilendi. Profesyonel sanatçıların eserlerini aratmayan ahşap yakma, filografi, cam mozaik, kağıt rölyef ve kağıt katlama sanatının (quilling) bir birinden değerli örneklerine, sergi ziyaretçileri büyük hayranlıkla inceledi.

KADINLAR HER ALANDA BAŞARILI

Bornova Kaymakamı Fatih Genel, gördüğü eserler karşısında hayranlığını ifade ederek, kadınları tebrik etti. Kaymakam Genel, sanat dallarında da imkan tanındığında Türk kadınının muhteşem eserler ortaya koyabildiğini söyledi.

Avcılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı da gördüğü eserlerden çok etkilendiğini ifade ederek, “Burada sergiyi dolaşırken, bir anda ‘profesyonel bir sanat galerisindeyim’ diye düşündüm. Bu eserleri Halk Eğitim Merkezinde kurs gören kadınlarımızın yaptığını bilmem beni inanılmaz gururlandırdı. Avcılar İnşaat olarak her yıl farklı alanlarda sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiriyoruz. Bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, farklı bir şey yapalım istedik. Bornova Halk Eğitim Merkezimizdeki kadınlarımızın çalışmalarını, sanatseverlerle buluşturarak çok doğru bir iş yaptığımızı gördüm. Kadınlarımızı hem 8 Mart dolayısıyla hem de bu muhteşem eserleri dolayısıyla kutluyorum” diye konuştu.

Kadın kursiyerlerin eserlerinden oluşan sergi Avcılar Effect’e 15 Mart’a kadar ücretsiz olarak gezilebilecek. Sanatseverler, burada sergilenen eserleri satın alma imkanına da sahip olacaklar.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otomobilde tabancayla vurulan şahıs yol kenarına bırakıldı
Otomobilde tabancayla vurulan şahıs yol kenarına bırakıldı
Son 24 saat... 839 yeni tanı... 25 vefat... 989 iyileşen...
Son 24 saat... 839 yeni tanı... 25 vefat... 989 iyileşen...