Seferihisar Belediye Başkanı Yetişkin: O günün fiyatları...

Seferihisar Belediye Başkanı Yetişkin: O günün fiyatları öyleydi

Seferihisar Belediyesi, İzmir'deki bir gazetede çıkan iddialar üzerine yazılı açıklama yaptı. Belediyenin astronomik rakamlara maske ve dezenfektan aldığına dair iddialara karşılık Başkan İsmail Yetişkin, "Haberi yazan gazete o dönemki haberlerine baksın, Mart-Nisan ayındaki fiyatlar o düzeydeydi" açıklaması yaptı.

17 Ağustos 2020 - 14:52 - Güncelleme: 17 Ağustos 2020 - 15:23

İzmir'deki bir gazete "Seferihisar’ı böyle batırıyorlar' başlıklı haberle Seferihisar Belediyesinin pandemiye ilişkin yaptığı satın almaları eleştirmiş ve ürünlerin astronomik rakamlarla satın alındığını iddia etmişti. 
Bu haber üzerine yazılı bir açıklama yapan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Türkiye'de ilk Covid-19 vakası görüldüğü 10 Mart 2020 tarihinden itibaren Seferihisar Belediyesi olarak bünyelerinde kriz masası oluşturduklarını belirterek, "Halkımızın sağlığı için alınması gereken tüm önlemler alınmıştır. İlçe Sağlık Müdürlüğüyle koordineli bir şekilde hijyen tedbirleri alınmış, Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan VEFA ekibiyle de sosyal belediyeciliğin gerekleri yerine getirilmiştir.  Havuz medyası diye tabir edilen gazetenin art niyetli ve buram buram siyaset kokan haberinde bugünün maske – dezenfektan fiyatlarıyla Mart ve Nisan ayındaki fiyatlar karşılaştırılmıştır… Hatırlanacağı gibi Mart ve Nisan aylarında dezenfektan ve maske fiyatları rekor kırmıştı" dedi. 

MART-NİSAN AYI FİYATLARINA BAKILSIN!
İlgili gazetenin Mart ve Nisan ayında maske ve dezenfektan ürünlerinin fiyatlarındaki fahiş artışa yönelik haberlerini örnek olarak paylaşan Başkan Yetişkin, "Amaç objektif habercilik olsaydı, Mart ve Nisan aylarındaki fiyatlar araştırılırdı. Hükümetin maske dağıtımında aksaklık yaşadığı günlerde, Seferihisar Belediyesi ilçemizin dört bir yanını dezenfekte etmiş, bedelsiz maske dağıtıp, tüm kurumların girişlerine otomat koymuştur. Belediyemiz tarafından yapılan kamuoyu araştırmalarında Seferihisar Belediyesi, pandemi dönemi belediye hizmetleri için Seferihisar Halkı'ndan tam puan almıştır. Kurumumuzun başarılı ve çok başarılı bulunma oranı %78'dir!
Seferihisar Belediyesi sürekli denetlenen ve denetime açık bir kurumdur. Çok özel çabalarla ele geçirilmiş gibi algı yaratılan evrak, MHP Seferihisar Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Mirze'ye, talebi üzerine verilmiş Başkan Yardımcımız Yelda Celiloğlu imzalı rapordur. Alım evrağı değildir" açıklamasında bulundu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan'dan kısıtlama sinyali!
Erdoğan'dan kısıtlama sinyali!
İzmir'deki yangında 1 can kaybı!
İzmir'deki yangında 1 can kaybı!