Serdar Sandal’dan 3 bin 500 gence mektup

Serdar Sandal'dan 3 bin 500 gence mektup

CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı Serdar Sandal, 31 Mart’ta ilk kez oy kullanacak 3 bin 500 gence, tek tek mektup göndermeye başladı. 

09 Mart 2019 - 09:39

CHP Bayraklı ilçe örgütü tarafından kapı kapı gezilerek kişiye özel olarak elden dağıtılan mektuplarda Sandal, çocuklar ve gençler için yapacakları çalışmaları ayrıntılarıyla anlattı. “Canlı ve genç bir Bayraklı sözü veriyorum” diyerek gençlere seslenen Sandal, mektubunda meslek kazandırma projesinin yanısıra, gençler için sosyal alanlar ile sporkompleksleri hayata geçireceklerini anlattı.

“Dünya Çocuk ve Gençlik Kenti Bayraklı” adlı vizyon projesiyle yola çıkan CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı Öğretmen Serdar Sandal, ilk kez sandık başına geçecek olan gençleri unutmadı. Sandal, Bayraklı ilçesinde ilk kez oy verecek 3 bin 348 genç için kaleme aldığı mektupta şu ifadelere yer verdi:

“Seninle bir sınıf ortamında karşılaşabilir, izlediğin filmleri, okuduğun kitapları anlatıp, dinlediğin müzikleri paylaştığın, senin dilini bilen bir öğretmenin olabilirdim; olmadı. Günümüz Türkiye’sinde yaşıyoruz. Gençlerin geleceklerine önem veren bir eğitimci olarak, senin hayatın için bir fark yaratmak amacıyla politikaya atılmak dışında bir yol göremediğim için bu şekilde karşılaştık. Politikacılar konusundaki haklı önyargına kulak vermeden önce, Bayraklı gençliği için yapma sözünü verdiğim projelerime bir göz gezdirmeni istedim. Bayraklı’da yaşadığın sorunları biliyor ve çözümlerle geliyorum. Gençlere meslek kazandıracak projelerim, eğitim sorunlarını çözecek planlarım, Bayraklı’yı ‘Dünya Çocuk ve Gençlik Kenti’ yapacak fikirlerim var. Daha güzel bir Bayraklı için desteğini istiyorum.Sana güveniyorum.Sana inanıyorum.“Şimdi Bayraklı Zamanı!” demek için birlikte yola çıkalım.”

İŞTE O MEKTUP (Mektubun tamamı)

Sevgili Genç Kardeşim,

Her şeyin farklı geliştiği başka bir zamanda seninle bir sınıf ortamında karşılaşabilirdik.Gelecekten beklentilerini, kariyer planlarını konuşabildiğin,izlediğin filmleri, okuduğun kitapları anlatıp, dinlediğin müzikleripaylaştığın, senin dilini, dünyayı bilen bir öğretmenin olabilirdim;olmadı.

Günümüz Türkiye’sinde yaşıyoruz. Gençlerin geleceklerineönem veren bir eğitimci olarak senin hayatın için bir farkyaratmak amacıyla politikaya atılmak dışında bir yolgöremediğim için bu şekilde karşılaştık.

Benim de sadece seçim dönemlerinde gençleri hatırlayan siyahtakım elbiseli, mesafeli ve yaşlı adamlardan biri olduğumudüşünüyor olabilirsin. Politikacılar konusundaki haklı önyargınakulak vermeden önce, Bayraklı gençliği için yapma sözünüverdiğim projelerime bir göz gezdirmeni istedim.

Bayraklı’da yaşadığın sorunları biliyor ve çözümlerle geliyorum.Gençlere meslek kazandıracak projelerim, eğitim sorunlarınıçözecek planlarım, Bayraklı’yı Dünya Çocuk ve Gençlik Kentiyapacak fikirlerim var.

Bayraklı, eğitim ve spor tesisleri, kültür-sanat faaliyetleri, yeşilalanlar ve sosyal imkanlar açısından gelişecek. Bunun sözünüveriyorum.Arkadaşlarınla keyifli vakit geçirmek istediğinde Alsancak’a,Karşıyaka’ya, Bornova’ya gitmeyeceğin, sosyal imkanları güçlü,renkli, canlı ve genç bir Bayraklı sözü veriyorum.

Bu değişim için sana ihtiyacım var. Gençlerine gelecek veren birTürkiye, modern bir İzmir, genç ve yenilikçi bir Bayraklı içinsenin desteğin en büyük gücümüz.

Senin görüşlerinin Gençlik Meclisi’nde temsil edileceği, istek vebeklentilerini gerçekleştirmek için dürüstçe çalışacağım dahagüzel bir Bayraklı için desteğini istiyorum.

Sana güveniyorum.

Sana inanıyorum.

“Şimdi Bayraklı Zamanı!” demek için birlikte yola çıkalım.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP İzmir'de gözler 4 ilçeye çevrildi! Kongreler ne zaman yapılacak?
CHP İzmir'de gözler 4 ilçeye çevrildi! Kongreler ne zaman...
4. Karaburun Nergis Festivali başladı… Soyer: Akdeniz’in en büyük koku bahçesi
4. Karaburun Nergis Festivali başladı… Soyer: Akdeniz’in en...