Servis aracı şoförlerine belge zorunluluğu

Servis aracı şoförlerine belge zorunluluğu

Son dönemde sık sık gündeme gelen servis aracı şoförleri yeni yılda MYK belgesi olmadan çalışamayacak. Okul öncesi eğitim ve zorunlu eğitim kapsamında bulunan öğrencilerin taşıma faaliyetlerini düzenleyen Okul Servis Araçları Yönetmelik, bu servislerin şoförlerinin sınavdan geçmelerini öngörüyor.

23 Kasım 2021 - 12:27

Servis aracı şoförlerinin 31. Aralık 2021 tarihinden sonra Mesleki Yeterlilik  (MYK) Belgesi olmadan çalışamayacağına dikkat çeken  Ödemiş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Tahir Silay, ‘İlçede MYK sınavlarımız sürüyor.  Üyelerimizin ileride mağduriyet yaşamamaları için belgelendirme çalışmalarına müracaat etmeleri gerekiyor" dedi.

Törenle verildi

Ödemiş’te düzenlenen ‘MYK Servis Aracı Şoförü Seviye 3’’sınavı sonrası servis aracı şoförlerine belgeleri törenle verildi. Şoförler Odası hizmet merkezinde düzenlenen törene Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy ile ilçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü de katıldı. 

Şoförler Odası’nın topluma yararlı çalışmalar yaptığını kaydeden Ödemiş Kaymakamı Aksoy, ‘Servisler can taşıyor. Geleceğimizin teminatları minik yavrularımızın sorumluluğunu üstleniyorlar. Böylesine ağır sorumluluk isteyen bir meslekte çalışanların eğitimden geçmiş, tecrübeli ve güvenilir kişilerden oluşması tüm toplumun yararına olmaktadır’ dedi.

İESOB ile işbirliği

İESOB Usta Mesleki Yeterlilik Sınav Merkezi İktisadi İşletmesi vasıtasıyla sürdürülen sınav ve belgelendirme çalışmalarının Ödemiş’te devam ettiğini hatırlatan Başkan Silay, ‘İzmir Birliği’nin iktisadi işletmesi ile güzel işbirlikleri yapıyoruz. Servis aracı şoförleri yeni yılda  MYK belgesiz çalışamayacaklar. Üyelerimizin hiç birinin mağdur olmasını istemiyoruz, bir an önce gereken evrakları tamamlayarak odamıza müracaat etmelerini bekliyoruz’ diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
Darbedilen kişi sokak ortasında ölü bulundu
Darbedilen kişi sokak ortasında ölü bulundu