SMA hastası Sevinç Nur tedavi için yardım bekliyor

SMA hastası Sevinç Nur tedavi için yardım bekliyor

SMA Tip 1 hastalığı teşhisi konulan Sevinç Nur İngin için Valilik onayı ile yardım kampanyası başlatıldı. Minik Sevinç Nur’un, 2 milyon 250 bin dolara ihtiyaç duyulan tedavisi için İzmir’de de bir kampanya yürütülüyor.

22 Kasım 2021 - 16:05 - Güncelleme: 22 Kasım 2021 - 17:54

Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR - Türkiye’nin dört bir yanından SMA hastası çocukların ailelerinden yardım çağrıları gelmeye devam ediyor.

İstanbul'da yaşayan SMA hastası Sevinç Nur İngin bebeğe, 3,5 aylıkken SMA Tip 1 tanısı konuldu. Uzun süredir çocuklarının tedavisi için mücadele eden İngin ailesi destek bekliyor.

Tedavinin başarılı olabilmesi için 13,5 kilonun altında olması gereken Sevinç Nur bebek de Türkiye’deki diğer SMA’lı arkadaşlarıyla aynı kaderi yaşıyor. Şu an 12 kilo olan Sevinç Nur’un tedavi olması için gereken para bulunana dek bir buçuk kilo daha almaması gerekiyor.

Sevinç Nur’un gerekli parayı toplayıp tedavi olması için sesini duyurmaya çalışan CHP SMA Gönüllüsü Altınay Görmüş Gazetemize açıklamalarda bulundu.

GÖRMÜŞ: KAMPANYA 11 AYDIR SÜRÜYOR

Devletin SMA hastaları için bir şey yapmadığını ifade eden Görmüş, “bu benim kampanyasına katıldığım altıncı bebeğim. Sevinç Nur’un babası, Kadıköy Belediyesi’nde Temizlik İşlerinde çalışıyor. Sesini duyuramamış bir baba. Kampanyası 11 aydır sürüyor. Son noktada CHP Sivas İl Başkanımız Yılmaz Coşkun kampanyaya destek olmam adına bana ulaştı. Bağış için bir canlı yayına açtık. Yayınımıza, İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl, Kadıköy Belediye Başkanı Serdil Odabaşı, sanatçı İlkay Akkaya, İş İnsanı Birol Soylu katıldı. CHP PM Üyesi Erdal Aksünger, CHP eski Milletvekili Umut Oran sosyal medya hesaplarından paylaşarak destek oldu. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü de kermes desteği verdi. Levent üzümcü ve İlyas Salman da kampanyamıza destek oluyor” dedi.

“TOPLANAN MİKTAR YÜZDE 12’YE YAKLAŞTI”

Çok acil sesimizi duyurmamız lazım diyen Görmüş, “Bebeğimizin son bir buçuk kilosu kaldı. Bebeğimizin kilo almaması gerekiyor ve ailesi bunun için aç bırakıyor. 2 milyon 250 bin dolar toplanması gerekiyor. Toplanan miktar ise yüzde 12’ye yaklaştı. Rica ediyorum sesimizi duyun ve kampanyamıza destek olun” ifadelerini kullandı. 


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Binnaz kabakci
  2 ay önce
  Nereye yatırmalıyız ne kadar imkanim varsada bizimde sofrada tuzumuz olsun
 • Dilara İngin
  2 ay önce
  Lütfen Sevinç Nur'un kampanyası çok yavaş ilerliyor maalesef yardım edin lütfen sesimizi duyurmak için destek olursanız sevinirim Allah rızası için yardım edin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
Memleket Partisi İzmir, Menemen'de Uğur Mumcu'yu andı
Memleket Partisi İzmir, Menemen'de Uğur Mumcu'yu andı