Sosyal medyada zincir marketlere boykot çağrısı... Destek...

Sosyal medyada zincir marketlere boykot çağrısı... Destek büyüyor...

Dolar düştü ancak üst üst etiket değiştiren zincir marketler, fiyat indirmeye yanaşmıyor. İndirim yapanlar da eski fiyatlara inmiyor. Buna dur demek isteyen tüketiciler Twitter'da 'Dev Boykot' başlattı. Boykot çağrısında ​​​​​​​Migros, Carrefoursa, BİM, Şok ve A101 zincir marketlerden 1-5 Ocak 2022 tarihleri arasında alışveriş yapılmaması isteniyor.

29 Aralık 2021 - 11:37

Dolar 18 TL seviyesinden 10-11 TL'ye düşüş yaparak, Türk Lirası dolar karşısında değer kazandı. Fakat dolar düştü fahiş fiyatlar düşmedi vatandaşların cebini gün ve gün yakmaya devam ediyor. Tüketicilerin temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak duruma gelmesi son nokta oldu. Sosyal medya üzerinden yapılan boykot çağrısında "Zam üstüne zam yapan zincir marketleri tam 5 gün net şekilde boykot ederek cebimizi kurtarmalıyız. Hayatınızı da sadece ve sadece 5 gün sabredin ve inanın. Kendinizi ve paranızı kurtarın" sözleri kullanıldı. Twitter'da Dev Boykot çağrısı günden güne büyüyerek genel bir kitle oluşturdu.
Migros, Carrefoursa, BİM, Şok ve A101 zincir marketlerden 1-5 Ocak 2022 tarihleri arasında alışveriş yapmama çağrısına destek her geçen saat artıyor. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
Memleket Partisi İzmir, Menemen'de Uğur Mumcu'yu andı
Memleket Partisi İzmir, Menemen'de Uğur Mumcu'yu andı