Şükrüer’e bir tepki de CHP’li Sındır’dan!

Şükrüer'e bir tepki de CHP'li Sındır'dan!

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu Başkanı Sıtkı Şükrüer’in yaptığı açıklamalara sert çıktı.

24 Ocak 2022 - 14:00 - Güncelleme: 24 Ocak 2022 - 16:43

ÖNCÜŞEHİR - İzmir Ekonomik Kalkınma ve Koordinasyon Kurulu (İEKKK) Başkanı Sıtkı Şükürer bir gazeteye yapmış olduğu röportajda İzmir'de yaşayan göçmenler için, "Bu kentin mübadeleyle gelen insanları, daha sonra İç Anadolu'dan gelen insanları, daha sonra Doğu ve Güneydoğu'dan gelen insanları, daha sonra başka yerlerden gelen insanlar. Her gelen, her gelen bir daha istisna. En büyük ihanet mübadeleyle gelenlerdir. Bu kente sürekli mütemadiyen ihanet ediyorlar. Dünyanın en büyük lağım çukurunu ben yaratmadım. Bu kentin sonradan gelen bu insanları yarattı. Dünyanın en güzel tarihsel dokusunu yok edip de Çin Seddi gibi Laz müteahhiti kalitesiyle sekiz katlı Çin setlerini bir başkası yapmadı, İzmirli yaptı. Hala her şekilde imkân verdiğin takdirde bir Afrika çekirgesi, bir kımıl zararlısı gibi bugün kentin en münevver kesimi dediğimiz insanlar, bu insanlara desen ki şu 8 kat yerine 13 kat müsaade ediyorum. Üç ay da süreniz var. Üçüncü dakikada burada filizleri çıkarlar" ifadelerini kullandı.

Şükrüer’in bu açıklamaları tartışmalara neden olurken AK Partili isimler tarafından eleştirildi.

SINDIR: ŞİDDETLE KINIYORUM

Eleştiride bulunan bir diğer isim ise CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır oldu. Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Sındır, Şükrüer’e ‘haddini bil’ çıkışında bulundu.

Sındır’ın açıklamaları ise şu şekilde;

“Haddinizi bilin Sn.Şükürer!

Geçmişe dair işlenen kent suçlarını ırkçı, yöresel kimlikler üzerinden tariflemeniz asla kabul edilemez, şiddetle kınıyorum.

Bu kente nereden, hangi nedenle ve nasıl gelirse gelsin bütün hemşerilerimiz tertemiz geçmişleri ve kimlikleriyle onurumuzdur!

İzmir kenti, dünüyle, bugünüyle ve geleceğiyle, Balkanlar’dan ve Anadolu’nun her yöresinden çoğunlukla acı ve gözyaşı ile çoğunlukla zorunluluktan veya çağdaş bir yaşam için geldikleri bu kentin asli unsurlarıdır. Ve çağdaş demokratik İzmir kent kültürünün mayası ve hamurudurlar!”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Tire’de silahlı kavga: 1 ölü
İzmir Tire’de silahlı kavga: 1 ölü
Çeşme’de uzman çavuşu bıçaklayarak öldüren zanlı tutuklandı
Çeşme’de uzman çavuşu bıçaklayarak öldüren zanlı...