SUSMUŞ’TAN ALTERNATİF YARDIM MERKEZİ

SUSMUŞ'TAN ALTERNATİF YARDIM MERKEZİ

İzmir depreminde büyük yara alan Bayraklı ilçesinde CHP Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş'un, yardım faaliyetlerini Bayraklı Belediyesinden ayrı olarak yürütmesi belediye-ilçe örgütü rekabeti olarak yorumlandı. Vatandaşlar 'İlçe ayrı belediye ayrı yardım faaliyeti yürütüyor. Böyle bir günde birlikte hareket etmek daha doğru olmaz mı" diye soruyor.

07 Kasım 2020 - 14:33
Reklam

İzmir'in yarası büyük. Depremin en ağır hasar verdiği ilçelerin başında Bayraklı geliyor. İktidarı muhalfetiyle neredeyse tüm Türkiye'nin tek yürek olduğu Bayraklı'da Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş'un, kendi partisinden olan Belediye ile ortak hareket etmek yerine ayrı bir merkez oluşturup, yardım ve destek faaliyeti yürütmesine vatandaşlar tepki gösterdi. 
Depreme yönelik yardım ve destek faaliyetlerinin tek elden yürütülmesinin daha etkin sonuçlar vereceğini belirten vatandaşlar, "Böylesi büyük bir acıda ilçe örgütünün ayrı, aynı partiden olan belediyenin ayrı hareket etmesi, yapılacak yardım ve destek faaliyetlerini olumsuz etkiliyor" değerlendirmesini yaptılar. 
Öte yandan CHP Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş da kendi sosyal medya hesaplarından ayrı olarak yürüttükleri yardım faaliyetleri hakkında bilgi verirken, ilçe örgütünün kahramanlığını överek, teşekkürlerini iletti. Susmuş, o paylaşımında:

"BAYRAKLI ÖRGÜTÜ KAHRAMANDIR"

"Deprem olduğu andan yaklaşık bir saat sonra depremin merkez noktasında yer alan Bayraklı Öğretmen Evi Bahçesinde buluşarak bu yerin karşısındaki esnaf bir yakınımızın Cafe'sini acil yardım merkezine dönüştüren ve İzmir'in en yakın metropol ilçelerinden gelen ilk yardım malzemelerini depremin üzerinden daha birkaç saat geçmişken depremzede vatandaşlarımıza dağıtmaya başlayan, arama kurtarma çalışmalarına daha ilk dakikalarda gönüllü olarak katılıp enkaz altındaki canlarımıza sağ ulaşmak için mücadele eden  CHP Bayraklı  İlçe Örgütü işte bu nedenle kahramandır.
Depremin olduğu gün uyumaksızın sabaha kadar depremzede vatandaşlarımızın üzerine ilk battaniyeyi koyup, ellerine sıcak çorba, gönüllerine bir nebze teselli sunan, gözyaşlarına ortak olan, beş gün boyunca ilk yardım çalışmalarını kesintisiz sürdüren ve sürdürecek olan  bu örgüt takdiri hak etmektedir" dedi. 

"KİMSEDEN AFERİN BEKLEMİYORUZ"

Yaptıkları çalışmalar için kimseden aferin beklemediklerini de ifade eden Susmuş, "Bu satırları kimseden aferin beklediğimiz için değil, bu yüce gönüllü insanların İlçe Başkanı olduğum, onlarla gurur duyduğum için yazıyorum. Nitekim bu nedenledir ki Bayraklı'mızın acısını en derinden  yüreğinde hisseden CHP Bayraklı İlçe Örgütü hiçbir kişisel fotoğraf paylaşımı yapmadı, sosyal medyada bir tek yöneticimizin çalışmalar esnasında  gülen bir pozuna, selfiesine rastlayamazsınız" dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de orman yangını çıktı!
İzmir'de orman yangını çıktı!
Manavgat'taki yangının ateşi Bergama'yı da yaktı
Manavgat'taki yangının ateşi Bergama'yı da yaktı