Tacettin Bayır: İktidar artık çok yakın

Tacettin Bayır: İktidar artık çok yakın

CHP’nin Konak Kongresinde Divan Başkanı olan CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, partililere uyarılarda bulunarak iktidarın yakın olduğunu belirtirken, mevcut hükümete de eleştirilerini sıraladı.

22 Aralık 2019 - 14:09

Didar DEMİRCİ - Konak Kongresinde Divan Başkanı olan CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Cumhuriyet Halk Partili seçmenlere, delegelere ve İlçe Başkan Adaylarına uyarılarda bulundu. Ayrıca Milletvekili Bayır, iktidara da eleştirilerini sıraladı. Milletvekili Bayır’ın konuşmalarından satır başları şu şekilde:


“CHP iktidara hiç bu kadar yakın olmamıştı. Bunu sadece İzmir’e özgü olarak söylemiyorum… 40’a yakın vilayeti gezmiş bir arkadaşınız olarak söylüyorum…

Cümleye 9 seçim kaybeden diye başlayanlara bir cevabım var. Toplum ve halk AKP’ye sarı kart gösterdi ve AKP’nin parlamentodaki milletvekili sayısı düştü… Hemen sonrasında yerel seçimlere girdik. Tüm yandaş medyayı seferber etmelerine rağmen, Türkiye’de yaşayan 82 milyon nüfusun yüzde 64 ü CHP’li belediye başkanlarını seçti.

Bir şey daha var. Bizim rakibimiz AKP ve MHP değil olamazlar da zaten, sadece iktidarı ele geçirmişler bizim rakibimiz yine biziz arkadaşlar. Aramızda bulunan ak saçlı ihtiyarlara 2023 yılında bu partinin iktidar olduğunu gösteremezsek yazık bize…

Bu mevkiler gelip geçicidir. Arkadaşlar, önemli olan bu görevleri layıkıyla yapmaktır. Kapı kapı gezerek, oyları arttırmaktır. Bugün artık Hakkari’de gittiğim zaman ben CHP’li milletvekili görmüyorum diyorlardı, artık demiyorlar… Anadolu’nun her yerine Genel Merkezin yaptığı çalışmalarla gidiyoruz. Şimdi burada ayağımıza sıkmamanın iki koşulu var. Biri CHP seçmenine, diğeri de CHP’li seçilen kişilere düşüyor. Bu şehri CHP’li Belediyeler yönetiyorlarsa yaptıkları çalışmalarla sosyal demokrat belediye başkanı nasıl olur bunu topluma anlatmaktır.

1989 da düştüğümüz hataya düşmeyeceğiz. Rehavete kapılmayacağız. İyi çalışacağız yaptığımız hizmetleri iyi anlatacağız ve halktan oy alacağız. CHP’li olmak kolay değil CHP’li olmak yemez içmez uyumaz koşturur, özellikle kadınlarımız o kapı kapı gezen emekçi kadınlarımız… Kadınsız devrim olmaz.

İki ilçe başkan adayına uyarı yapmak istiyorum, hepinizin bildiği gibi bir kotamız var bana gelen listelerde buna uyulmadığını görmediysem listeleri geri iade edeceğim ve kotaya uygun bir liste oluşması için süre vereceğim…

Üye arkadaşlarımıza bir üslup uyarısı yapmak istiyorum… Biz daha güçlü iktidara gelmeliyiz... Cumhuriyetin kendi kuruluş ayarlarına geri dönmesi için güçlü gelmemiz gerekiyor, güçlü gelmemiz için bugüne kadar bize oy vermeyen insanların oylarını almamız gerekiyor. Daha önce bize oy vermeyen vatandaşlara suçlamadan oy isteyiniz. Ama şimdi mutfaktaki yangını görünce onlar da anladı…

840 bin kişi fikir değiştirdi. Onların oy değiştirmesinin nedeni İmamoğlu’nun kullandığı üsluptur… Rakibinize bağırarak, aşağılayarak size oy vermelerini sağlayamazsınız.

AKP iki doğuş bekliyor, iki bebek geliyor. Bir başka birisi de bunun savunmasını yapıyor. Devamlı MHP’nin Genel Başkanı konuşuyor sanki çocukların babasıymış gibi… AKP’nin bu kadar hırçın olmasını doğurmak üzere olmasına bağlıyoruz.

Geçmişte bizi parçaladılar bizi böldüler ve iktidara geldiler. Şimdi kendileri parçalanıyorlar. Eğer çocuklarınızın geleceği için işsiz olan genç arkadaşlarımıza iş bulabilmek için bu partinin iktidar olmaktan başka çaresi yok…”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Enkazdan çıkarılan genç futbolcunun yaşam savaşı devam ediyor
Enkazdan çıkarılan genç futbolcunun yaşam savaşı devam ediyor
Sobadan zehirlenen baba öldü, oğlu hastaneye kaldırıldı
Sobadan zehirlenen baba öldü, oğlu hastaneye kaldırıldı