Tire’de 50 dönümlük arazide karakılçık buğdayı ekildi

Tire'de 50 dönümlük arazide karakılçık buğdayı ekildi

Tire Belediyesine ait 50 dönümlük arazide karakılçık buğdayı ekimi yapıldı.

11 Aralık 2019 - 09:31

Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, buğday ekimi sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada ata tohumu olarak da bilinen karakılçık buğdayının yaygınlaştırılması çabalarına belediye olarak destek verdiklerini Kahrat'taki araziye 1 ton karakılçık tohumu ektiklerini bildirdi.

Başkan Duran, "Bugün Tire Belediyesi olarak kendi arazimizde buğday ekimini ilk defa gerçekleştiriyoruz. Tire Belediyesi artık kendi buğdayını üreten bir belediyedir, bol ve bereketli olsun" dedi.


İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin karakılçık buğdayını yaygınlaştırma projesi kapsamında 1 ton alınan tohum, hasattan sonra iki ton olarak geri ödenecek. İlk hasattan 13-14 ton tohum elde edilmesi bekleniyor.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mehmet Kürşad İlhan
  7 ay önce
  Ürününüz bol ve bereketli olsun, yerli tohum üretimi olmalı hibrit ürünlerden kurtulmanın tek yolu İzmir belediyesi ve Tire belediyesini kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum Allahım yüzünüzü kara çıkaröasın inşallah.
 • Tunçer Haznedaroğlu
  7 ay önce
  Düşüncenize, emeğinize sağlık. Tanrı yar ve yardımcınız, mahsülünuz bol ve bereketi olsun yerli tohumlarımız ebediyen yaşasın..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çeşme'de mekanlara ceza yağdı
Çeşme'de mekanlara ceza yağdı
Menderes'teki orman yangını söndürüldü mü?
Menderes'teki orman yangını söndürüldü mü?