Torbalı’da süreç nasıl işleyecek? Cumhur İttifakı da aday...

Torbalı'da süreç nasıl işleyecek? Cumhur İttifakı da aday çıkaracak mı?

Torbalı Belediye Başkanı CHP’li İsmail Uygur’un vefatının ardından hangi meclis üyesinin partinin adayı olarak seçime gireceği merak konusu oldu.

21 Nisan 2021 - 13:35 - Güncelleme: 21 Nisan 2021 - 14:02

ÖNCÜŞEHİR - Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Yönetimi olağanüstü çağrı üzerine dün CHP İzmir İl Binası'nda bir araya geldi. Toplantıda, Torbalı Belediye Başkanlığı görevini yürütürken geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hastanede hayatını kaybeden merhum İsmail Uygur sonrası yerine getirilecek isim ve izlenecek yol haritası görüşüldü. İl Yönetimi, Torbalı Belediyesi Meclisi'nde yer alan 18 CHP'li Meclis Üyesi ile tek tek görüşülmesi beklenen süreçte, CHP İzmir İl Başkanlığı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ortaklaşa hareket edeceği de toplantıda konuşulan bilgiler arasında yer aldı.

ÖNÜMÜZDEKİ SALI SEÇİM GÜNÜ

Torbalı’da, önümüzdeki Salı günü olağanüstü toplanacak mecliste 18 CHP’li, 10 AK Partili, 2 MHP’li, 1 DEVA Partili meclis üyesi gizli oyla yeni başkanı belirleyecek. Mecliste, Cumhur İttifakının ise belediye başkanlığı için aday çıkarıp çıkarmayacağı bir diğer merak konusu oldu.

“MENEMEN GİBİ OLMASIN” UYARISI

Bazı CHP'liler Menemen'de Serdar Aksoy'un tutuklanarak cezaevine girmesi ile birlikte yaşanan süreci hatırlatarak CHP İl yönetimine "Torbalı da Menemen gibi olmasın" uyarısında bulundu.

SOYER İLE YÜCEL BİR ARAYA GELDİ

Edinilen bilgilere göre; Yücel ve Soyer bir araya gelerek süreç hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

İNCE ELEYİP SIK DOKUYACAK

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, meclis üyeleriyle bir araya gelerek görüşlerini dinleyecek ve aday olarak kimi istediklerini soracak. Süreçte; CHP Torbalı İlçe Başkanı Erol Günaydın’a da, aday olarak kimi istedikleri sorulacak.  Aday belirleme sürecine Soyer de destek verecek. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocukluk arkadaşını öldüresiye bıçakladı, hiçbir şey olmamış gibi izledi
Çocukluk arkadaşını öldüresiye bıçakladı, hiçbir şey...
İşte İzmirli Başkanların 20'li yaşları...
İşte İzmirli Başkanların 20'li yaşları...