Türkiye’nin en pahalı çöpü Buca’da toplanıyor

Türkiye’nin en pahalı çöpü Buca’da toplanıyor

Ak Parti Buca İlçe Başkanı Av. Hakan Kalfaoğlu, Buca’nın 15 aylık çöpünün, Buca Belediyesi tarafından 52 milyon TL’ye ihale edildiğini ve Türkiye’nin en pahalı çöpünün Buca’da toplandığını söyledi.

05 Ocak 2021 - 09:44

Bu rakamın oldukça astronomik olduğunu belirten Başkan Kalfaoğlu, “Sayıştay’ın son raporunda Buca Belediyesi ile ilgili bazı hususlarda çok ciddi suiistimaller tespit ettik. Tespit ettiğimiz hususlarla ilgili ayrıntılı bir rapor hazırlıyoruz. Akabinde savcılığa suç duyurusunda bulunacağız, sorumlular mutlak surette, adaletin önünde hesap verecekler” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANI’INDAN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ”

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’tan kamuoyu adına açıklama beklediklerini vurgulayan İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu,”Bucamız’ın 15 aylık çöpü 52 milyon TL’ye toplanıyor. Türkiye’nin en pahalı çöp toplama hizmetini satın alıyor bizim belediyemiz. Bunun gerekçesini ve cevabını Sayın Başkan’dan bekliyoruz, Başkan bunun cevabını versin.  Hem çöp toplama işini 52 milyon TL’ye ihale edeceksin, hem de ilçede gereken temizlik hizmetini vatandaşla buluşturamayacaksın. Bucalı sokağa çıktığı zaman, yollardaki, kaldırımlardaki affedersiniz pisliği ve çöp konteynerlerindeki ilkelliği görüyor zaten. Buradan Sayın Başkan Erhan Kılıç’a sesleniyorum. Bu skandala bir son verin artık. Gelin, Belediye’nin bütçesinden çöp toplama araçları satın alın. Buca’nın çöpünü, Belediye olarak, asli görevinizin gereği olarak siz kendiniz yapın. Bucalı’nın gördüğünü siz de görün artık Sayın Başkan. Sizin eviniz Buca’da değil mi? Siz evinizden Belediye’ye giderken Buca’nın yollarını kullanmıyor musunuz? Görmüyor musunuz, her yer çukur, her yer çöp. Dur deyin buna artık. “ şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!